Trwa ładowanie...
d1hmpzz

Spódnica w geometryczne wzory – dzięki niej odmienisz swój look

Spódnice z geometrycznym wzorem są dość charakterystyczne i od razu przyciągają wzrok. Z czym je zestawiać, by wyglądać stylowo i szczupło?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spódnica w geometryczne wzory może odmienić całą stylizację
Spódnica w geometryczne wzory może odmienić całą stylizację (iStock.com, Fot: Massonstock)
d1hmpzz

Czy geometria pogrubia?

Wzorzyste ubrania mogą pogrubiać, ale to tak naprawdę zależy od wielkości oraz rozmieszczenia printów. Z reguły desenie poziome optycznie dodają kilogramów, a te rozciągające się pionowo wysmuklają i wyszczuplają. Jeśli wzory są drobne, gęste i regularne, wtedy oko "prześlizguje się" po całej powierzchni ubrania. Jeśli wzory zachodzą na siebie, tworzą załamania w niektórych partiach, wówczas mogą dodawać objętości, np. na pupie, brzuchu czy piersiach. To może zarówno zaszkodzić, jak i pomóc.

Jeśli nie chcemy się pogrubić na biodrach, wybierajmy ciasne, regularnie rozmieszczone desenie, najlepiej biegnące pionowo. W ten sposób uwaga nie będzie się skupiać na konkretnym punkcie. Duże, kontrastowe wzory, które nie znajdują się ściśle obok siebie, tworzą puste przestrzenie, co jeszcze bardziej je uwydatnia i przykuwa uwagę na dłużej. Jeśli jednak chcemy dodać sobie objętości w tej partii ciała i wyrównać proporcje całej sylwetki, wybierzmy poprzeczne pasy lub okrągłe kształty.

   East News
(East News)

Jak nosić geometryczne spódnice?

Geometryczne spódnice są bardzo charakterystyczne, dlatego nie można przesadzać w ich doborze do reszty stroju. Takie modele najlepiej będą wyglądały w towarzystwie jednolitych ubrań, których kolor jest albo stonowany, albo ma podobną barwę do wzoru lub tła spódnicy. Podobnie jest z dodatkami. Gładkie szpilki i oraz jednobarwna torebka z drobnymi, biżuteryjnymi dodatkami będą najbezpieczniejszymi wyborami.

Jeśli jednak chcemy połączyć desenie, to pamiętajmy, by nie były w tym samym stylu. Najlepiej sprawdzi się połączenie na zasadzie podobieństwa koloru albo kształtu. Drobna krata dobrze wygląda z jodełką, a koła oraz linie nie "gryzą się" ze sobą, jeśli ich kolory są do siebie podobne.

Girl in skirt standing on the street near the scooter iStock.com
Girl in skirt standing on the street near the scooter (iStock.com, Fot: finwal)
d1hmpzz

Podziel się opinią

Share
d1hmpzz
d1hmpzz