ModaSpódnica w geometryczne wzory – dzięki niej odmienisz swój look

Spódnica w geometryczne wzory – dzięki niej odmienisz swój look

Spódnica w geometryczne wzory – dzięki niej odmienisz swój look
Źródło zdjęć: © iStock.com | Massonstock
Sylwia Ścibak
14.02.2018 12:03, aktualizacja: 22.02.2018 13:53

Spódnice z geometrycznym wzorem są dość charakterystyczne i od razu przyciągają wzrok. Z czym je zestawiać, by wyglądać stylowo i szczupło?

Czy geometria pogrubia?

Wzorzyste ubrania mogą pogrubiać, ale to tak naprawdę zależy od wielkości oraz rozmieszczenia printów. Z reguły desenie poziome optycznie dodają kilogramów, a te rozciągające się pionowo wysmuklają i wyszczuplają. Jeśli wzory są drobne, gęste i regularne, wtedy oko "prześlizguje się" po całej powierzchni ubrania. Jeśli wzory zachodzą na siebie, tworzą załamania w niektórych partiach, wówczas mogą dodawać objętości, np. na pupie, brzuchu czy piersiach. To może zarówno zaszkodzić, jak i pomóc.

Jeśli nie chcemy się pogrubić na biodrach, wybierajmy ciasne, regularnie rozmieszczone desenie, najlepiej biegnące pionowo. W ten sposób uwaga nie będzie się skupiać na konkretnym punkcie. Duże, kontrastowe wzory, które nie znajdują się ściśle obok siebie, tworzą puste przestrzenie, co jeszcze bardziej je uwydatnia i przykuwa uwagę na dłużej. Jeśli jednak chcemy dodać sobie objętości w tej partii ciała i wyrównać proporcje całej sylwetki, wybierzmy poprzeczne pasy lub okrągłe kształty.

Obraz
© East News

Jak nosić geometryczne spódnice?

Geometryczne spódnice są bardzo charakterystyczne, dlatego nie można przesadzać w ich doborze do reszty stroju. Takie modele najlepiej będą wyglądały w towarzystwie jednolitych ubrań, których kolor jest albo stonowany, albo ma podobną barwę do wzoru lub tła spódnicy. Podobnie jest z dodatkami. Gładkie szpilki i oraz jednobarwna torebka z drobnymi, biżuteryjnymi dodatkami będą najbezpieczniejszymi wyborami.

Jeśli jednak chcemy połączyć desenie, to pamiętajmy, by nie były w tym samym stylu. Najlepiej sprawdzi się połączenie na zasadzie podobieństwa koloru albo kształtu. Drobna krata dobrze wygląda z jodełką, a koła oraz linie nie "gryzą się" ze sobą, jeśli ich kolory są do siebie podobne.

Obraz
© iStock.com | finwal
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także