Trwa ładowanie...

Sposób na uśmierzenie bólu pleców. Musisz wiedzieć, gdzie nacisnąć

Ból pleców może być bardzo uciążliwy, szczególnie wtedy, gdy pojawia się nagle. Co zrobić, gdy ból pleców nie pozwala normalnie funkcjonować? Jest na to sprawdzony sposób.
Share
Ból pleców jest częstą dolegliwością
Ból pleców jest częstą dolegliwościąŹródło: Getty Images
d2os0cm

Ból pleców – sprawdzony sposób

Jak podaje "Daily Health Post", istenieje łatwy sposób na pozbycie się bólu pleców. Wystarczy ucisnąć trzy punkty znajdujące się na naszym ciele: wnętrze lewego kolana, obszar poniżej lewej kości biodrowej, a także obszar tuż powyżej dolnej linii lewego pośladka.

Jak to zrobić? Aby pozbyć się bólu pleców, wystarczy ucisnąć za pomocą kciuka lub palca wskazującego jeden z trzech wymienionych obszarów, a następnie przytrzymać przez co najmniej dwie minuty, delikatnie masując. Aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, warto zrobić masaż całego ciała.

d2os0cm

Akupunktura i akupresura na ból pleców

Zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami chińskimi, przyczynami chorób są nieprawidłowe przepływy energii. Chińczycy twierdzą, że każdy organizm ma własną energię, zwaną qi. Jeśli zostanie zaburzona, człowiek cierpi na różne dolegliwości.

Aby przywrócić równowagę, używając akupunktury w miejscach największych skupisk energii ciała robi się nakłucia. Nakłuwając linię energetyczną, reguluje się przepływ energii pomiędzy poszczególnymi narządami organizmu. Jeśli jeden z narządów staje się zbyt aktywny, zaburza on pracę innych organów.

W akupresurze te nakłucia zastępuje się uciskami. Aby zmniejszyć odczuwany ból, należy nacisnąć na bardzo konkretne punkty.

d2os0cm

Zobacz także: Malowanie ścian to prosty i efektowny "Patent na Remont"!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2os0cm

Podziel się opinią

Share
d2os0cm
d2os0cm