Blisko ludziSpotkali się po 75 latach. Miłość z czasów wojny ponownie odżyła

Spotkali się po 75 latach. Miłość z czasów wojny ponownie odżyła

Weteran spotkał swoją miłość z czasów wojny
Weteran spotkał swoją miłość z czasów wojny
Źródło zdjęć: © youtube.com BBC News

01.09.2021 09:21, aktual.: 03.05.2022 13:41

Wyjątkowa historia poruszyła internautów na całym świecie. Weteran wojenny po 75 latach spotkał się ze swoją ukochaną, którą poznał w trakcie II wojny światowej, stacjonując we Francji.

Niesamowite historie miłosne o połączeniu się po latach dwojga kochanków zdarzają się nie tylko w powieściach czy filmach. Takie wyjątkowe sytuacje naprawdę mają miejsce, a dzięki mediom wszyscy możemy być ich świadkami. Przykładem jest spotkanie weterana wojennego ze swoją francuską miłością. 

Ich historia chwyta za serce 

Amerykanin K.T. Robbins w 1944 roku walczył w Briey w północno-wschodniej Francji. W tym czasie poznał Francuzkę Jeannine Ganaye. Mężczyzna miał wtedy 24 lata, a kobieta 18. Para zakochała się w sobie, jednak ich romans trwał jedynie dwa miesiące, ponieważ Robbins został oddelegowany na front wschodni. Na pamiątkę zachował jednak czarno-białe zdjęcie ukochanej. Po zakończeniu II wojny światowej żołnierz wrócił do Stanów Zjednoczonych, gdzie założył rodzinę. 

Robbins myślał, że już nigdy jej nie zobaczy. Jednak to nie był koniec ich historii. Stacja telewizyjna France 2 postanowiła zrobić reportaż o weteranie. W trakcie zbierania materiałów dziennikarze znaleźli w zbiorach mężczyzny zachowane przez dziesiątki lat zdjęcie młodej Jeannine. Natychmiast postanowili odnaleźć kobietę, która jak się okazało, przebywała w domu spokojnej starości w Montigny-les-Metz.  

Chciała, by po wojnie do niej wrócił 

W ten sposób parze udało się spotkać po ponad 75 latach rozłąki. Mężczyzna ma obecnie 97 lat, a kobieta 92 i oboje są wdowcami. Planują spotkać się ponownie. 

"Kiedy wyjechał oczywiście płakałam, byłam bardzo smutna. Żałuję, że po zakończeniu wojny wrócił do Stanów Zjednoczonych. Dlaczego został tam na tak długo?" – żaliła się kobieta podczas spotkania z dawnym kochankiem i dziennikarzami. "Zawsze myślałam, że może wróci" – dodała. 

French and american lovers reunited 75 years on from WW2 - BBC News

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także