Staroświeckie imiona wracają. Zobacz, które są jeszcze modne
Od kilku lat panuje moda na nadawanie staroświeckich imion. Rodzice często wybierają je ze względu na dziadków i babcie. Ministerstwo Cyfryzacji podaje listę imion, które były wybierane najczęściej przez rodziców. Wśród nich są także te dość egzotycznie brzmiące.
31.07.2018 | aktual.: 01.08.2018 13:56
Według Ministerstwa Cyfryzacji najpopularniejszym imieniem dla dziewczynek jest Julia, a dla chłopców - Antoni. W czołówce znalazły się jeszcze Zuzanna, Maja oraz Jakub i Jan.
Rodzice oprócz staroświeckich imion, czyli Helena, Stanisław, Władysław wybierają także te bardziej egzotycznie brzmiące. Na liście Ministerstwa znalazły się takie jak: Anisa, Zlata, Ragnar, Ollie.
W 2017 roku w Polsce najrzadziej nadawanymi imionami były: Fatima, Tina, Miła, Maryna. Tylko po dwie dziewczynki otrzymały te imiona. Natomiast u chłopców Brandon, Yusuf, Maximus, Charlie. Także po dwóch.
Na 46. pozycji uplasowała się Klara. Tak córkę nazwali Lewandowscy. A w grudniu na świat przyszła Elizabeth, córka Weroniki Rosati. Aktorka nazwała swoją pociechę na cześć aktorki Elizabeth Taylor. W 2017 roku były 4 Elizabeth w Polsce.
Od 1 marca bieżącego roku weszła w życie ustawa, która zmieniała obowiązujące do tej pory przepisy nadawania dzieciom imion. Dotychczas rodzice mogli nazywać miluśnińskich tylko w taki sposób, żeby imoina, m.in. nie pozostawiały wątpliwości co do płci dziecka oraz nie ośmieszały go.
Przy nazywaniu naszego potmka warto zastanowić się, czy naszym "widzimisię" nie wyrządzimy mu krzywdy. Egzotycznie brzmiące imiona nadal są w Polsce obiektem drwin, nawet wśród dorosłych. A dzieci w tej materii mogą być jeszcze bardziej okrutne.
Na liście najdziwniejsze imiona, które znajdziemy to: Polianna, Radochna, Kasjana, Duszan, Amin, Jovan.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl