Blisko ludziStworzył dla córki kawiarnię. Miejsce wywołuje ciarki

Stworzył dla córki kawiarnię. Miejsce wywołuje ciarki

Stworzył niezwykłe miejsce dla swojej córki. Uzbierał 18 tys. porcelanowych lalek
Stworzył niezwykłe miejsce dla swojej córki. Uzbierał 18 tys. porcelanowych lalek
Źródło zdjęć: © East News | AA/ABACA
Aleksandra Lewandowska
09.10.2021 13:14

Nie bez powodu mówi się, że rodzice są w stanie zrobić dla swojego dziecka bądź dzieci wszystko. Dowodem na to może być chociażby kawiarnia, którą mieszkaniec tureckiej Ankary stworzył dla swojej córki. Znajduje się w niej ponad 18 tys. porcelanowych lalek, które mężczyzna zbierał przez 22 lata.

To miejsce jest z pewnością wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Stworzone nie tylko, by je podziwiać, ale przede wszystkim dla jednej, szczególnej osoby. Murat Yurtsever postanowił otworzyć niezwykłą kawiarnię z kolekcją porcelanowych lalek dla córki. Nie sądził jednak, że zdobędzie ona aż taką popularność wśród mieszkańców i turystów.

Doll Cafe - kawiarnia w Ankarze

Jeżeli macie w planach w najbliższym czasie wybrać się na wypoczynek do stolicy Turcji, Ankary, koniecznie musicie odwiedzić słynną "Doll Cafe", czyli kawiarnię stworzoną przez Murata Yurtsevera dla ukochanej córki. Mężczyzna przez 22 lata zebrał ponad 18 tys. porcelanowych lalek pochodzących z 68 krajów! "Doll Cafe" otworzył w historycznym miejscu, bo na zamku w Ankarze - jednym z najpopularniejszych zabytków stolicy Turcji.

"Doll Cafe" w Ankarze
"Doll Cafe" w Ankarze © East News | AA/ABACA

Wyjątkowa kolekcja

Choć muzeum porcelanowych lalek znajdziecie m.in. w Paryżu, a pojedyncze wystawy kolekcjonerów nawet w niektórych miejscach w Polsce, nikt nie posiada takiej ilości porcelanowych lalek, jak Murat Yurtsever.

U niektórych gości wizyta w tej kawiarni wywołuje ciarki
U niektórych gości wizyta w tej kawiarni wywołuje ciarki© East News | AA/ABACA

Jego wyjątkowa kolekcja umieszczona jest jak na razie w kawiarni "Doll Cafe", ale już niebawem mężczyzna będzie starał się, aby trafiła do jednego z tureckich muzeów. Musimy przyznać, że widok 18 tys. porcelanowych lalek robi spore wrażenie nawet w tak małym miejscu, a co dopiero, kiedy będzie można je obejrzeć i przeczytać całą ich historię w muzeum.

Jego porcelanowa kolekcja niewątpliwie przyciągnęłaby tłumy - w szczególności rodziny z dziećmi i wielbicieli lalek, których na świecie nie brakuje. Yurtsever nie powiedział jednak jeszcze swojego ostatniego słowa w tym temacie, dlatego kto wie, ile lalek dołączy do kolekcji za kilka lat!

"Doll Cafe" w Ankarze
"Doll Cafe" w Ankarze © East News | AA/ABACA

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta