Blisko ludziWzruszająca praca domowa ucznia. Napisał o swoim nieżyjącym już ojcu

Wzruszająca praca domowa ucznia. Napisał o swoim nieżyjącym już ojcu

Kacper pożegnał ojca
Kacper pożegnał ojca
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook
oprac. KSA
07.10.2021 07:42

Do sieci trafiły zdjęcia pracy domowej z języka polskiego przygotowanej przez jednego z uczniów VII klasy szkoły podstawowej. Chłopak opisuje swojego tatę, który niedawno zmarł na raka.

Zdjęcia pracy nastoletniego Kacpra opublikował w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński - prezydent Sosnowca. Włodarz miasta przyznał, że trudno jest powstrzymać łzy podczas lektury.

Chłopak postanowił zrobić ze swojego ojca głównego bohatera pracy. Opowiedział o trudnym dla całej rodziny dniu, w którym jego tata poinformował, że jest chory. 15 czerwca wyznał, że ma raka, ale jednocześnie zapewnił, że się nie podda. "Będziemy walczyć do samego końca, bo w rodzinie siła" - wspominał Kacper słowa ojca.

Kacper żegna ojca

Nastolatek porównał postawę swojego taty do postawy mitologicznego Hektora. "Jest silnym mężczyzną, przy tym ogromnie szlachetnych. Mimo konieczności bycia nieugiętym i bezlitosnym w walce Hektor potrafił być też wrażliwy i czuły - szczególnie dla swoich najbliższych - żony i dzieci. Zupełnie tak, jak mój tata wtedy, kiedy nam mówił o swojej chorobie" - napisał Kacper.

Ojciec tracił siły z każdym dniem, ale gdy tylko czuł się dobrze, próbował spędzać z rodziną każdą chwilę, zabierać ich na wycieczki i pokazywać, jak życie może być cudowne. Niestety 13 sierpnia mężczyzna zmarł.

"Wtedy nie tylko straciłem mojego tatę, dzielnego żołnierza, który każdego dnia toczył swoją walkę z paskudną chorobą. Wtedy straciłem przede wszystkim swojego bohatera, który każdego dnia uczył mnie, jak iść odważnie przez życie" - napisał chłopiec.

Kacper przyznał, że ojciec nauczył go bardzo wiele na temat życia. Przekazał mu, jak warto postępować i czym się kierować przy podejmowaniu ważnych decyzji. "Trzeba ze wszystkich sił walczyć do samego końca i być odważnym - takim, jak mój tata i Hektor" - zakończył wypracowanie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także