Trwa ładowanie...
Święta rodzina jako uchodźcy. Nietypowa kampania o uchodźcach
Informacja prasowa
Ludzie

Święta rodzina jako uchodźcy. Nietypowa kampania o uchodźcach

Twórcy za pomocą prostego przekazu postanowili uświadomić nasilający się problem uchodźstwa.
Share
d2y3t90

Każdego roku oglądamy jasełkowe przedstawienia, pokazujące świętą rodzinę, która nie miała się, gdzie podziać. Co roku stawiamy na wigilijnym stole puste nakrycie dla zbłąkanego przybysza. Ilu z nas przyjęłoby na święta rodzinę uchodźców?

To pytanie postanowili zadać twórcy kampanii "Oni też", czyli "Zatrzymanie Świętej rodziny". Za pomocą prostego przekazu uświadomili społeczeństwu nasilający się problem uchodźstwa.

d2y3t90

Materiał przedstawia kobietę z małym dzieckiem i mężczyznę prowadzącego osiołka. Kiedy wychodzą na polanę, zostają nagle oślepieni ostrym blaskiem samochodowych reflektorów. Pojawienie się grupy umundurowanych mężczyzn, szczekanie psów, okrzyki i sygnały świetlne potęgują napięcie. Wtedy w centrum kadru widz dostrzega znany obraz: bezbronną rodzinę z maleńkim dzieckiem, która przywodzi na myśl widok, znany z wielu bożonarodzeniowych szopek.

Film zamyka plansza z tekstem w interpretacji Jerzego Radziwiłowicza: "Oni też byli uchodźcami. Pamiętaj o tym stawiając puste nakrycie na wigilijnym stole…" .

Film powstał w ramach współpracy Instytutu Spraw Publicznych, Fundacji Refugee.pl, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Polskiego Forum Migracyjnego, Stowarzyszenia Interwencji Prawnej oraz Fundacji Agora.

d2y3t90

Podziel się opinią

Share
d2y3t90
d2y3t90