UrodaSzczotka prostująca włosy - bezpieczniejsza alternatywa dla prostownicy?

Szczotka prostująca włosy - bezpieczniejsza alternatywa dla prostownicy?

Szczotka prostująca włosy - bezpieczniejsza alternatywa dla prostownicy?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | PARILOV EGENIY

10.08.2022 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szczotka prostująca włosy – czy jest lepsza od prostownicy? Czy rzeczywiście jest w stanie sprawić, że kręcone włosy staną się proste? Za ile i gdzie można ją kupić? Sprawdzamy.

Szczotka prostująca włosy to produkt 2w1 – rozczesuje i prostuje włosy. Jak to się dzieje? Szczotka ma podgrzewaną głowicę i część ząbków. Przeczesując nią pasma, wygładzasz je. Podobnie, jak w przypadku większości prostownic, szczotki prostujące także mają kilkustopniowe regulacje temperatury i antystatyczną technologię jonową, która zapobiega elektryzowaniu się włosów. Zasilane są kablem. Używa się ich tak jak szczotki – przeczesuje się nimi pasma, które pod wpływem działania temperatury, prostują się. Różnica jest taka, że szczotką prostującą czeszemy włosy od spodu, by odbić je od nasady, pasmo po paśmie. Ważne jest to, aby dość wolno przesuwać ząbkami po włosach, tak by temperatura zdążyła wyprostować pasma. Zazwyczaj wyprostowanie całych włosów trwa do 10 minut. To świetne rozwiązanie dla osób, które mają puszące się, trudne do ujarzmienia włosy. Za jednym zamachem rozczesują i prostują swoje kosmyki. Jednak posiadaczki mocno kręconych włosów mogą być nie do końca zadowolone z działania szczotki – działa delikatniej od prostownicy i może nie poradzić sobie ze sprężynkami. Delikatne działanie może być także postrzegane jako mocna strona tego urządzenia – szczotka nie nagrzewa się do tak wysokich temperatur, jak prostownica, nie niszczy więc tak bardzo włosów.

Jeśli chodzi o cenę, szczotka jest nieco tańsza od prostownicy. Najdroższy model z naszego zestawienia kosztuje 380 zł, ale w sklepach można znaleźć też modele, za które wystarczy zapłacić 50 zł.

Podsumowując. Będziesz zadowolona z działania szczotki prostującej, jeśli: twoje włosy się puszą, lub/i są delikatnie poskręcane.

3 szczotki prostujące z różnych przedziałów cenowych.

Revlon

Szczotka Revlon ma funkcję hydro-mist – szczotka wypuszcza zimną parę wodną wraz z jonami, co zapewnia włosom odpowiednie nawilżenie i długotrwały blask. Urządzenie posiada możliwość doboru temperatury, wielowymiarowe włosie dla lepszego kontaktu i gładszych włosów. W zestawie rękawica termiczna.

Philips

Szczotka Philips reprezentuje średnią półkę cenową. To popularny model, cieszący się pozytywnymi opiniami użytkowniczek. Kobiety doceniają łatwość użycia, długi kabel, szybkość w nagrzewaniu i naturalny efekt. Szczotka ma dwa ustawienia temperatury - 170°C i 200°C. Nagrzewa się w 50 s. Duża powierzchnia szczotkowania wraz z 247 ząbkami, w tym 111 nagrzewanymi sprawiają, że stylizacja jest dokładna i trwa krócej. Jedwabiście gładkie i lśniące włosy to zasługa powłoki ceramiczno-turmalinowej. Jony ujemne przeciwdziałają puszeniu i elektryzowaniu się włosów.

Evita

To najtańsza opcja z naszego zestawienia. Kosztuje jedynie 100 zł. i cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami. Szczotka Evita posiada regulację temperatury w dużym zakresie od 140 – 220 st. Jest wyposażona w powłokę ceramiczną i funkcję jonizacji, dzięki której włosy są miękkie i zdrowe, nie elektryzują się i lepiej się układają. Przydatny jest także obrotowy przewód, wyświetlacz LED i duża moc, dzięki której szczotka szybko się nagrzewa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także