Trwa ładowanie...
d1daysh

Szwedzka blogerka łamie tabu dotyczące okresu. Opublikowała kontrowersyjne zdjęcie

Rezygnowanie z niebieskiego żelu w reklamach podpasek to tylko jeden ze sposobów oswajania okresu w przestrzeni publicznej. Szwedzka blogerka poszła o krok dalej. Problem w tym, że jej działania mogą przynieść odwrotny do zamierzonego skutek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szwedzka blogerka łamie tabu dotyczące okresu
Szwedzka blogerka łamie tabu dotyczące okresu (Instagram.com)
d1daysh

Maxinne Björk propaguje na Instagramie naturyzm, wolną miłość i życie w zgodzie z naturą. Jakiś czas temu opublikowała zdjęcie, na którym eksponuje nagie piersi i owłosione pachy. To, co wyróżnia je od pozostałych, to to, że jej twarz i ciało pokryte są krwią miesiączkową. W opisie do zdjęcia Björk wyjaśniła, że przeżywa trudne chwile, a nieumiejętność poradzenia sobie z emocjami popchnęła ją do wysmarowania ciała krwią.

– Usiadłam, wzięłam kilka głębokich wdechów i nagle poczułam silną potrzebę pokrycia mojego ciała w życiodajnych kobiecych płynach. Zrobiłam to właściwie bez zastanowienia. Rozsmarowałam ją po całym ciele i turlałam się po trawie w moim ogrodzie, pokryta krwią menstruacyjną – relacjonuje Björk.

Björk wyłączyła możliwość komentowanie postu, przez co możemy przypuszczać, że była świadoma, jak skrajne emocje może wywołać opublikowane przez nią zdjęcie.

d1daysh

Choć z jednej strony nikt nie powinien oceniać stanu emocjonalnego blogerki – w końcu każdy z nas ma prawo do przeżywania smutku, złości czy innych emocji w unikalny sposób – z drugiej w tym wypadku rzeczywiście trudno zachować neutralność.

Owszem, o ile krew menstruacyjna jest naturalna i powinniśmy skończyć z tabuizowaniem okresu, o tyle publikowanie w sieci zdjęć twarzy wysmarowanej kobiecymi wydzielinami to zupełnie inny poziom akceptowania tego, co naturalne.

Prawdopodobnie dotarliśmy do punktu, w którym w internecie przestały obowiązywać jakiekolwiek zasady, a pojęcia intymności i prywatności zostały całkowicie przewartościowane. Być może tkwimy w nim od jakiegoś czasu.

Może dla Björk prowadzenie konta na Instagramie jest rodzajem autoterapii i radzenia sobie z emocjami, ale też utwierdzaniem w przekonaniu, że granice już nie istnieją?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1daysh

Podziel się opinią

Share
d1daysh
d1daysh