GotowaniePrzepisyTe lody łączą w sobie nasze dwie ulubione rzeczy. Ich smak jest... niecodzienny

Te lody łączą w sobie nasze dwie ulubione rzeczy. Ich smak jest... niecodzienny

Te lody łączą w sobie nasze dwie ulubione rzeczy. Ich smak jest... niecodzienny
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska
03.07.2017 21:24, aktualizacja: 04.07.2017 10:43

Wanilia? Nuda. Truskawka? Jeszcze większa nuda. Czekolada? No błagam. Nadszedł koniec klasycznych smaków lodów. Teraz serca lodożerców podbija deser, który łączy nasze dwie ulubione rzeczy. Chodzi o orzeźwienie i… pizzę. Tak, tak! Powstały właśnie lody o smaku pizzy. Brzmi dziwnie? Bo są dziwne.

Lato to czas, kiedy lody stanowią solidny filar naszej diety. Całe szczęście, że mamy do wyboru tak wiele smaków. Teraz do grona naszych ulubieńców może dołączyć nowy, raczej niekonwencjonalny rodzaj tego przysmaku. Na pomysł stworzenia pizzowych lodów wpadli właściciele Little Baby's Ice Cream w Filadelfii. Ich pomysł zyskał całkiem sporą rzeszę popleczników i może okazać się, że lody pepperoni/hawajska/capricciosa to nowy hit wakacji.

Z czego dokładnie składają się lody o smaku pizzy? Z klasycznej, śmietankowej bazy, pomidorów, bazylii, oregano, czosnku, soli i pieprzu. Brzmi jak gotowe zatrucie pokarmowe? Nic bardziej mylnego! W sieci coraz więcej osób chwali się testem pizzowych lodów i wygląda na to, że są nimi szczerze zachwyceni.

W pełni rozumiemy chęć poszukiwania nowych, ciekawych smaków i doświadczeń kulinarnych, jednak my zostaniemy chyba przy bardziej klasycznej wersji tego połączenia. Czyli pizzy zagryzanej lodami. Albo lodów zagryzanych pizzą. To jeszcze do uzgodnienia.

Źródło artykułu:WP Kobieta