Test spostrzegawczości. Tylko 1 proc. osób zobaczy ten szczegół w 15 sekund

Niewiele osób jest w stanie od razu zobaczyć na obrazku krokodyla
Niewiele osób jest w stanie od razu zobaczyć na obrazku krokodyla

14.11.2022 19:08, aktual.: 14.11.2022 19:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno w mediach społecznościowych pojawił się obrazek, który niektórym może sprawić pewne trudności. Niewiele osób jest w stanie szybko dostrzec na nim pewien szczegół.

Testy na spostrzegawczość, sprawdzające czy ktoś jest w stanie szybko dostrzec na obrazku pewien przedmiot lub ukrytą postać to wraz z licznymi iluzjami optycznymi bardzo, popularna i lubiana przez wiele osób rozrywka.

Ostatnio w mediach społecznościowych pojawił się kolejny obrazek, sprawdzający szybkość wyszukiwania konkretów. Tym razem chodziło o krokodyla. Jak napisano na portalu Jagran Josh - aż 99 proc. osób nie jest w stanie zobaczyć go w 15 sekund.

Potrafisz dostrzec krokodyla w 15 sekund?

Na opublikowanym w mediach społecznościowych obrazku widać jezioro z bujną roślinnością i wystającymi gałęziami, otoczone drzewami i krzewami. Okazuje się, że na ilustracji jest coś jeszcze, jednak niewiele osób jest w stanie to szybko dostrzec.

Choć redakcja Jagran Josh określa tę zabawę mianem quizu na inteligencję, zdecydowana większość oglądających określa go mianem testu spostrzegawczości. Jak czytamy na portalu - jedynie 1 proc. ludzi jest w stanie w 15 sekund dostrzec na obrazku krokodyla. Jeśli wciąż nie jesteś w stanie określić, w którym miejscu ukrył się gad, warto skupić się na poszukiwaniu jego żółtych oczu.

Być może pewne osoby, mimo intensywnego wpatrywania się, nie są w stanie odnaleźć na ilustracji krokodyla. Podpowiadamy, aby intensywniej przyjrzeć się wystającym z wody, brązowym konarom. Zwierzę ukryło się dokładnie za jedną z nich.

Trudnością w tym konkretnym przypadku mogą być kolory, które sprawiają, że w pierwszej chwili krokodyl może nie być widoczny. Jeśli ktoś mimo poprzedniej podpowiedzi wciąż ma problem z zauważeniem zwierzęcia, podpowiadamy - krokodyl znajduje się za wystającą gałęzią w prawym dolnym rogu ilustracji.

Praktyka czyni mistrza

Jeśli ktoś nie potrafił szybko dostrzec krokodyla - nie ma się czym przejmować. Obrazek sprawił trudność wielu osobom. Różne badania pokazały jednak, że im częściej rozwiązuje się tego typu łamigłówki, tym szybciej i łatwiej przychodzi rozwiązanie kolejnych.

Złudzenia optyczne w fascynujący sposób pokazują, jak działa ludzki mózg. Specyficzne kombinacje kolorów, światła i wzorów mogą go oszukać i sprawić, że dostrzegamy coś, czego nie ma.

Rozwiązanie zagadki
Rozwiązanie zagadki

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)