Trwa ładowanie...

To chyba najbardziej kolorowy akademik na świecie. Wszystko dzięki grupie ulicznych artystów

Akademiki nie cieszą się z reguły dobrą sławą. Ciężko się temu dziwić. Kiedy przekraczamy progi domów studenckich, z reguły witają nas szarość i odrapane ściany. Istnieje jednak akademik, który obala te stereotypy i przypomina bajkową krainę. A wszystko za sprawą niecodziennego graffiti.

Share
To chyba najbardziej kolorowy akademik na świecie. Wszystko dzięki grupie ulicznych artystówŹródło: Materiały prasowe
d3qztns

Cité Internationale Universitaire de Paris to jeden z największych francuskich kampusów. Zajmuje powierzchnię ponad 30 hektarów, na której mieszczą się obiekty noclegowe, sportowe i rozległe ogrody.

Władze kampusu postanowiły przekazać jeden z remontowanych budynków w ręce ulicznych artystów i tak Cité Internationale Universitaire de Paris stał się najbardziej kolorowym akademikiem w Europie, a może nawet na świecie.

Dzieło graficiarzy niestety jest tymczasowe. Po zakończeniu remontu kolorowe ściany zostaną zamalowane na jednolity odcień. Do tego czasu jednak studenci mogą podziwiać setki skomplikowanych malowideł, które zdobią korytarze.

Musimy przyznać, że efekt jest naprawdę spektakularny. Jednak dłuższe przebywanie w tym akademiku może przyprawić o zawroty głowy.

Polscy studenci szykują się do bicia rekordów w niskim spalaniu:

d3qztns
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qztns
d3qztns