Blisko ludziTomasz Ossoliński zabrał głos w sprawie LGBT. "Dramaty ludzkie zaczynają się od słów"

Tomasz Ossoliński zabrał głos w sprawie LGBT. "Dramaty ludzkie zaczynają się od słów"

Tomasz Ossoliński zabrał głos w sprawie LGBT
Tomasz Ossoliński zabrał głos w sprawie LGBT
Źródło zdjęć: © ONS

25.06.2020 12:54, aktual.: 01.03.2022 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tomasz Ossoliński, projektant i mentor w programie "Project Runway", udostępnił na swoim profilu na Facebooku nagranie, które jest mocnym głosem w sprawie społeczności LGBT.

Tomasz Ossoliński jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantów. Również na arenie międzynarodowej. Pełni także rolę mentora w programie rozrywkowym "Project Runway", gdzie zawsze służy pomocą młodym projektantom, rozpoczynającym swoją drogę w świecie mody.

Moda to dla światowych projektantów nie tylko ubrania, ale również światopogląd, jaki za nimi stoi. Sposób na wyrażanie siebie. Manifestowanie. Dlatego projektanci nie mogą pozostawać obojętni na problemy, jakie dotykają współczesnego świata. Ossoliński, odnosząc się do sytuacji w Polsce, zabrał głos w sprawie społeczności LGBT+.

Tomasz Ossoliński o LGBT

Projektant udostępnił na swoim publicznym profilu na Faceboooku nagranie z sylwetkami znanych osób, które nie tylko stały się ikonami w swoich profesjach, ale także miały swój udział w kształtowaniu naszych osobowości.

Na ekranie pojawiają się kolejno m.in.: Kristen Stewart, Karl Lagerfeld, Andy Warhol, Jarosław Iwaszkiewicz, Elton John. Muzycy, pisarze, malarze, projektanci, aktorzy, reżyserzy itd. Łączy ich nie tylko sztuka, ale również orientacja seksualna.

"Nikt nigdy nie może igrać z nienawiścią i złem, dzieląc ludzi. Bo na końcu cierpi zawsze CZŁOWIEK. Dramaty ludzkie zaczynają się od słów. W ostatnich dniach towarzyszy mi zdanie XVIII-wiecznego filozofa i polityka Edmunda Burke'a: "Aby zło zatriumfowało, wystarczy, aby dobry człowiek niczego nie robił". Nie bądźmy więc obojętni wobec retoryki pełnej nietolerancji i nienawiści!" – napisał Ossoliński.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także