Trwa ładowanie...

Trójka dzieci zachorowała na raka, jedno zmarło. Rodzina prosi o pomoc

Państwo Zwierzyńscy doczekali się czworga dzieci. U trójki z nich groźny nowotwór. Jedno zmarło, pozostała dwójka walczy dalej. Na SiePomaga.pl trwa zbiórka, której celem jest poprawa warunków ich życia. Zostało mało czasu.

Share
Trójka dzieci zachorowała na raka, jedno zmarło. Rodzina prosi o pomoc
Źródło: siepomaga
d2g16g7

"Co czuje rodzic dziecka chorego na nowotwór? Tego nikt nie jest w stanie opisać... A co czują rodzice, gdy ich trzecie dziecko choruje na jeden z najgroźniejszy nowotworów?" – czytamy na SiePomaga.pl – "Gdyby historię rodziny Zwierzyńskich opisać w kilku słowach wyglądałoby to tak: rak, wcześniactwo, wznowa, śmierć, cierpienie..." – dodano.

U 10-miesięcznej Amalki, pierwszej córki Edyty i Wojtka, wykryto Neuroblastomę IV stopnia złośliwości (złośliwy nowotwór współczulnego układu nerwowego – red.). Kiedy dziewczynka przebywała na oddziale onkologicznym, urodziła się jej siostra Kinga. Jest wcześniakiem, ale daje sobie radę. Niestety, Amalka już nie – umiera.

Kilka miesięcy po śmierci dziecka rodzina wita Błażeja. "Podczas badań USG w trakcie ciąży lekarze zauważają 'coś w brzuchu chłopca. Od razu po urodzeniu okazuje się, że jest to rak - Neuroblastoma z przerzutami. Rodzice nie dowierzają... W 5 dobie życia Błażej rozpoczyna chemioterapię. Rok ciężkiego leczenia szpitalnego, litry chemii, dwa tygodnie na OIOM-ie. Już tylko chemia podtrzymująca i musi być wszystko dobrze..." – dowiadujemy się. Kolejne, czwarte dziecko Ewelinka zapada na tę samą chorobę. Jak się okazuje, jest dziedziczna.

d2g16g7

Dzisiaj dwoje z trójki dzieci Zwierzyńskich jest pod opieką najlepszych specjalistów. Leczenie jednak będzie na nic, jeśli warunki ich codziennego życia się nie poprawią. W domu przecieka dach – stąd zbiórka na SiePomaga.pl. Potrzebne jest ponad 70 tys. złotych. Termin mija 21 września. "Musimy zdążyć, bo jeśli remont zacznie się za miesiąc, będzie już za późno" – czytamy na SiePomaga.pl. Od tego zależy życie maluchów.

Link do zbiórki tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2g16g7

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g16g7
d2g16g7