Blisko ludziTrzyletnia dziewczynka przebiera się za silne, sławne osoby. Zaczęła od swojej babci

Trzyletnia dziewczynka przebiera się za silne, sławne osoby. Zaczęła od swojej babci

Trzyletnia dziewczynka przebiera się za silne, sławne osoby. Zaczęła od swojej babci
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Karolina Błaszkiewicz

01.06.2017 20:55, aktual.: 02.06.2017 09:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Scout Larson ledwo odrosła od ziemi, a już inspiruje tysiące osób. Wszystko za sprawą oryginalnych sesji zdjęciowych, w trakcie których wciela się w takie postaci jak Frida Kahlo, Ellen Degeneres, Meryl Streep, Emma Watson czy Bill Murray. Pierwszą nie była jednak żadna hollywoodzka gwiazda, tylko jej babcia, która pokonała raka.

3-latka z Niceville na Florydzie pokazuje światu, ile ma siły poprzez odgrywanie osób, którymi się inspiruje. Największą inspiracją dla małej Scout jest babcia, Diane Willoughby. Rok temu, w kwietniu 2016 r. u kobiety zdiagnozowano nowotwór piersi - sześciokrotnie poddała się chemoterapii i podwójnej mastektomii. Ku uciesze rodziny, a szczególnie wnuczki, Diane wyzdrowiała. Scout za namową mamy uczciła to, zakładając koszulkę z napisem "Wolna od raka, bawmy się!", taką samą nosi jej babcia. Wspólnie zapozowały w nich przed obiektywem. W mgnieniu oka jednorazowa akcja zmieniła się w duży internetowy projekt, o którym mówią media na całym świecie.

Instagramowy profil Scout obserwuje 45 tys. osób i choć nie składa się wyłącznie z jej przemian w silne kobiety, to one sprawiają, że chce się śledzić poczynania dziewczynki. 3-latka ma oczywiste predyspozycje do bycia kimś więcej niż dziecięcą modelką. Scout nie udaje Ellen DeGeneres albo Carrie Fisher - na parę chwil naprawdę się nimi staje. - Nie chciałam portretować Scout jako typowej delikatnej kobietki - wyjaśnia mama 3-latki, Ashley, trzeba przyznać, że dotrzymuje słowa. Pod fotografiami widzimy też inspirujące opisy i cytaty osób, za które przebiera swoją córkę. Przykład? Rada Emmy Watson: "Nie czuj się głupio, jeśli nie lubisz czegoś, do czego wszyscy udają miłość".

Scout wywołuje same pozytywne emocje. Internauci są nią zachwyceni i nie trzeba długo szukać na to dowodów. Hasła "Girl Power" czy określenie "girlboss" nabierają nowego znaczenia. Kilkulatki mogą brać przykład z feministek pokroju wspomnianej Watson, ale warto, by rodzice pokazali im ich rówieśniczkę. Małe dziewczynki potrzebują nowych wzorców, a na pewno potrzebują „zielonego światła”, gdy idzie o możliwość wyboru. Zresztą, chłopcy również. Scout występuje i jako Adele i jako Bill Murray. Liczy się charakter, osobowość i siła woli - bez względu na płeć. Zainteresowanie pewną siebie 3-latką tylko to potwierdza.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (39)
Zobacz także