Udostępniła niepublikowane zdjęcia z Met Gali. "Tak wygląda prawdziwa skóra"
Skóra każdej kobiety ma teksturę, a zdjęcia, które pokazują w sieci celebrytki, są przekłamane. Takie przesłanie niesie nagranie internautki, która pokazała niepublikowane zdjęcia z Met Gali. Znane gwiazdy wyglądają na nich zupełnie inaczej, niż starają się to zaprezentować m.in. w social mediach.
06.05.2022 | aktual.: 07.05.2022 15:34
Wciąż mówi się o tym, jak szkodliwy wpływ na samoocenę zarówno kobiet, jak i mężczyzn mają fotografie celebrytów, których ciała zostały poddane dokładnemu retuszowi. Mimo coraz większej świadomości tego zjawiska sieć i magazyny zalewane są przez idealne ujęcia perfekcyjnych gwiazd. Użytkowniczka TikToka postanowiła pokazać kilka zdjęć, które dobitnie pokazują, że nikt nie ma idealnie gładkiej cery - nawet najbardziej znane nazwiska na świecie.
Retusz idzie za daleko? Internautka pokazała, jak naprawdę wyglądają twarze gwiazd z bliska
Na problem zwróciła uwagę jedna z tiktokerek, która postanowiła pokazać kilka zdjęć z Met Gali, na których twarze gwiazd nie zostały poddane cyfrowej obróbce.
"To tylko kilka zdjęć prawdziwych twarzy, na dobry początek dnia" - czytamy w opisie, w którym pojawiły się jeszcze takie hasztagi, jak ciałopozytywność, miłość do siebie, social media to kłamstwo, selfcare oraz świadomość zdrowia psychicznego.
Szybki pokaz slajdów ukazuje m.in. Kim Kardashian, której twarz wygląda zupełnie inaczej niż np. na Instagramie. Na zdjęciach wyraźnie widać, że skóry celebrytek nie są równe i bez żadnej skazy.
Ciałopozytywność kontra social media
Ruch body positivity w swoich początkowych założeniach miał na celu podkreślanie, że każde ciało jest piękne i nikt nie jest "idealny". Wciąż jednak na co dzień spotykamy się z dążeniami do określonego "kanonu", który zakłada konkretne cechy wyglądu, takie jak np. gładka, pozbawiona wszelkich przebarwień czy niedoskonałości skóra. W walce ze skrzywionym obrazem ludzkiego ciała nie pomaga fakt, że zdjęcia celebrytów, które widzimy czy to w sieci, czy w kolorowym czasopiśmie, zawsze są dokładnie retuszowane.
Niestety od czasu szybkiego rozwoju social mediów problem jest coraz większy. Ukazywanie "idealnych" fotografii sprawia, że brak samoakceptacji pojawia się u coraz młodszych osób. I choć tyle mówi się o ruchach takich jak ciałopozytywność, wciąż jeszcze brakuje zmniejszenia obecności retuszu fotografii.
Zuzanna Sierzputowska, dziennikarka Wirtualnej Polski
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!