Blisko ludziUkraiński aktor zginął, ratując dzieci. Oddał swoją kamizelkę kuloodporną

Ukraiński aktor zginął, ratując dzieci. Oddał swoją kamizelkę kuloodporną

Aktor zginął ratując dzieci.
Aktor zginął ratując dzieci.
Źródło zdjęć: © instagram.com

15.03.2022 14:39, aktual.: 15.03.2022 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pasha Lee zaciągnął się do wojsk obrony terytorialnej na kilka dni przed Rosyjską inwazją na Ukrainę. Zginął 6 marca w trakcie pomocy dzieciom w ucieczce z ostrzeliwanego domu w Irpieniu. Na kilka dni przed śmiercią pisał na swoim profilu w mediach społecznościowych, że wszystko będzie dobrze. Apelował też o pomoc dla uchodźców.

33-letni, utalentowany aktor uśmiecha się do swoich fanów poprzez zdjęcia na swoim profilu na Instagramie. Pod fotografiami można przeczytać: "Na zawsze w moim sercu", "Anioł", "Pashka", "Nie mogę w to uwierzyć, byłeś wspaniałym człowiekiem, do zobaczenia w raju".

Pasha Lee zginął ratując dzieci

Oleksandra Matviichuk, szefowa Centrum Swobód Obywatelskich Ukrainy poinformowała na Twitterze, że aktor pomagał w ewakuacji w Irpieniu. Zginął 6 marca. Udało się odnaleźć jego ciało. Jak się okazuje, artysta oddał swoją kamizelkę kuloodporną i użyczył ją dziecku, któremu pomagał wydostać się z ostrzeliwanego budynku. "Odnaleźliśmy ciało naszego Pashy Lee. Pomagał dzieciom wydostać się z domu w trakcie ewakuacji ludności Irpienia. Ewakuacja ta została zakłócona przez Rosjan, którzy ostrzeliwali cywilów. Pasha zdjął swoją kamizelkę kuloodporną i założył ją na jedno z dzieci, które niósł na rękach" – napisała Oleksandra Matviichuk.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, aktor miał na swoim koncie wiele ról dubbingowych w filmach dla dzieci. Użyczał głosu między innymi w "Królu Lwie". Podkładał też głos w "Hobbicie". Na swoim koncie miał również udział, jako prowadzący, w popularnych programach rozrywkowych.

"Jesteśmy bombardowani"

Na kilka dni przed śmiercią Pasha opublikował w mediach społecznościowych kilka wpisów. Pod jednym ze zdjęć poinformował, że przez 48 godzin bronił ostrzeliwanego miasta, ale pomimo bombardowań wie, że Ukraina da radę. "Działamy" – czytamy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także