Trwa ładowanie...
imię
JBR
25-09-2022 10:12

To imię jest hitem na Śląsku. Nie wszyscy wiedzą, co oznacza

W ostatnich latach, na szczytach rankingów utrzymywały się głównie tradycyjne imiona. Wśród imion dla dziewczynek króluje Zofia i Zuzanna, jednak - szczególnie w dwóch regionach - popularnością wciąż cieszy się imię Jagoda. Jakie są dziewczynki o tym imieniu?

Imię Jagoda najczęściej nadawane jest w dwóch regionachImię Jagoda najczęściej nadawane jest w dwóch regionachŹródło: Pixabay
d38py5n
d38py5n

Popularność różnych imion na przestrzeni lat się zmienia. Imię Jagoda szczyt popularności osiągnęło w 2018 roku, w 2021 roku znalazło się na 30. miejscu w rankingu najczęściej nadawanych imion żeńskich.

Co ciekawe, imię to znacznie częściej pojawia się w dwóch województwach - mazowieckim i śląskim, gdzie zarejestrowano je 276 i 205 razy, a najrzadziej w województwie podlaskim – jedynie 22 dziewczynki. W pierwszej połowie 2022 roku imię to nadano już 758 razy.

Pochodzenie imienia Jagoda

Imię Jagoda jest zdrobnieniem od Jadwigi i wywodzi się ze starogermańskich słów oznaczających "walkę" i "bój". W tradycji chrześcijańskiej, patronką dziewczynek o imieniu Jagoda jest święta Jadwiga, dlatego także imieniny dziewczynki o tych imionach mogą obchodzić razem.

d38py5n

Choć imię to jest popularne głównie w Polsce, jego odpowiedniki można znaleźć także w innych językach, nawiązują one jednak do imienia Jadwiga. I tak w języku francuskim będzie to Hedwige, w języku włoskim - Edvige, Hedwig po niemiecku i Eduvigis po hiszpańsku.

Zdrobnienia od imienia Jagoda to m.in. Jagunia, Jaga, Jagusia i Jagula. Wśród znanych osób noszących to imię można wymienić Jagodę Gołek - polską szachistkę, Jagodę Drzymalską - modelkę, a także aktorkę Jagodę Stach oraz reżyserkę i scenarzystkę Jagodę Szelc.

Co oznacza imię Jagoda?

Ze względu na pochodzenie imię to oznacza niezwyciężoną i waleczną, dlatego nazwane tak dziewczynki mogą być odważne, ciekawe świata i towarzyskie. Niektórzy twierdzą, że mogą być nieco bardziej poważne niż swoje rówieśniczki, a rodzice mogą się przygotować na niespodziewane, filozoficzne pytania.

d38py5n

Z nauką Jagody powinny radzić sobie bardzo dobrze, w czym pomóc może przypisywana do tego imienia sumienność, dokładność i chęć samodoskonalenia. Jagody cenią sobie także prywatność, są rodzinne i bardzo uczuciowe. W sprawach sercowych bywają romantyczkami.

Cechy przypisywane temu imieniu pozwalają sądzić, że Jagody odnajdą się w większości zawodów. Z racji sumienność i dokładności powinna sprawdzić się, jako prawniczka czy psycholożka, a umiejętność trzeźwej oceny sytuacji przyda się, gdy wybierze zawód związany z finansami lub handlem.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Amerykanka zmieniła imię na Sexy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38py5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38py5n