UrodaCiało i twarzCellulit wodny

Cellulit wodny

Cellulit wodny
Źródło zdjęć: © [Zdjęcie kobiety](http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=219046831&src=id) / Shutterstock
Stylistka Małgorzata Sołek
22.04.2015 20:15, aktualizacja: 22.04.2015 22:15

Jak powszechnie wiadomo, cellulit dzielimy na kilka faz rozwoju oraz rodzajów. Cellulit wodny jest tą odmianą, która pojawia się najczęściej, ale na szczęście jest łatwa do zlikwidowania.

Jak powszechnie wiadomo, cellulit dzielimy na kilka faz rozwoju oraz rodzajów. Cellulit wodny jest tą odmianą, która pojawia się najczęściej, ale na szczęście jest łatwa do zlikwidowania. W zdecydowanej większości dotyka kobiety szczupłe, które nie mają problemu z nadprogramowymi kilogramami. Choć nie jest widoczny na pierwszy rzut oka, w czasach szczególnej dbałości o ciało i wszechobecnych środków i kosmetyków antycellulitowych z pewnością wielu z was spędza sen z powiek.

Przyczyny powstawania cellulitu wodnego

Za powstawanie cellulitu odpowiada wiele czynników. Przede wszystkim są to toksyny oraz zaburzenia gospodarki hormonalnej. Dodatkowo sprzyja mu brak ruchu oraz spowolnione krążenie krwi. Jednakże bezpośrednią przyczyną powstawania cellulitu wodnego jest zatrzymywanie wody w organizmie. Nie oznacza to oczywiście, że należy ograniczyć spożywanie płynów. Jest to absolutnie niedozwolone. Chodzi raczej o to, aby ograniczyć czynniki sprzyjające gromadzeniu się nadmiaru wody w organizmie i hamujące jej wydalanie. Do najbardziej szkodliwych należy sól. Niestety sól podawana jest nam w dużych ilościach w pokarmie nawet bez naszej wiedzy. Nie wystarczy zatem, jeśli ograniczysz jej używanie w potrawach przygotowywanych w domu. Wszelkie produkty przetworzone zawierają duże jej ilości, ponieważ jest najlepszym środkiem konserwującym żywność. Bogate w sól są także dania typu fast food, których należy szczególnie unikać, jeśli chcemy pozbyć się cellulitu. Drugim z kolei czynnikiem powodującym zatrzymywanie wody w organizmie są zaburzenia hormonalne, szczególnie powstałe w wyniku stosowania tabletek antykoncepcyjnych oraz w czasie ciąży. Także nieprawidłowe krążenie może być przyczyną powstawania cellulitu, dlatego unikaj długotrwałych upałów, ciasnych ubrań oraz siedzącego trybu życia.

Sposoby na cellulit wodny

Najważniejsze w leczeniu cellulitu wodnego jest wyeliminowanie czynników zagrażających skórze, czyli odpowiednia dieta oraz w przypadku antykoncepcji hormonalnej stosowanie preparatów ochronnych. Leczenie można wspomóc suplementami diety pomagającymi pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Należy także zadbać o krążenie oraz dobór odpowiednich ćwiczeń. Najlepszy będzie trening aerobowy. Świetnie sprawdzi się bieganie, jazda na rowerze, aerobik, ćwiczenia na steperze lub bieżni, a także taniec.

Masaże na cellulit wodny

Równie ważne są masaże. Jeśli nie stać cię na regularne zabiegi w gabinecie, kup ręczny masażer z wypustkami i po nasmarowaniu ciała kremem antycellulitowym przez ok. 20 minut co dzień masuj objętą cellulitem powierzchnię. Masaż ułatwi ci zastosowanie oliwki, najlepiej oczywiście również o działaniu antycellulitowym. Świetnie sprawdzi się także masaż za pomocą szczotki oraz chińskimi bańkami. Dodatkowo masuj skórę także pod prysznicem. Woda pod dużym ciśnieniem, na przemian ciepła i chłodna może zdziałać cuda.

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji ciała, zwróć uwagę na to, czy zawierają kofeinę, która pobudza krążenie. Peeling i okłady z kawy domowej roboty także są wskazane.[block position="inside"]308[/block]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także