UrodaCiało i twarzKosmetyki z kwasem hialuronowym: do jakiej cery i czy warto stosować?

Kosmetyki z kwasem hialuronowym: do jakiej cery i czy warto stosować?

Kosmetyki z kwasem hialuronowym: do jakiej cery i czy warto stosować?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
06.06.2019 12:49

Kosmetyki z kwasem hialuronowym skutecznie podbiły kosmetyczny świat! Chciałabyś je przetestować, ale nie jesteś pewna, czy będą ci pasować? Na szczęście my wiemy, że twoja cera je pokocha.

Kwas hialuronowy wchodzi w skład ludzkiej skóry. Jego rolą jest zapewnianie odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry właściwej, w której ulokowane jest zbudowane z kolagenu, elastyny i właśnie kwasu hialuronowego „rusztowanie” fascynującej konstrukcji, jaką jest skóra. Jest to możliwe dzięki znakomitym właściwościom higroskopijnym – kwas hialuronowy skutecznie wiąże ze sobą cząsteczki wody. Potrafi przyciągnąć nawet 250 cząsteczek, więc nie dziwi jego sława jednego z najlepszych składników o działaniu nawilżającym. Kwas hialuronowy nie tylko uzupełnia niedostatki nawilżenia, ale również stymuluje procesy odnowy skóry. W połączeniu z innymi nawilżającymi składnikami takimi jak olej z nasion sezamu lub oliwa z oliwek dodatkowo zapewnia ochronę przed ponownym odwodnieniem naskórka. Jest to o tyle ważne, że jednym z powodów przedwczesnego starzenia się skóry jest zbyt rzadkie nawilżanie skóry.

Ekstremalnie sucha, spięta skóra potrafi być bardzo wrażliwa. Potrzebny jej intensywny zabieg pielęgnacyjny – intensywne nawilżenie wraz z ukojeniem podrażnień. W tym celu sprawdzi się serum z kwasem hialuronowym. Kosmetyczny odpowiednik występującego w ludzkiej skórze kwasu hialuronowego jest hipoalergiczny i dobrze tolerowany nawet przez bardzo wrażliwą skórę. Jeśli ciągle borykasz się z podrażnieniami lub twoja skóra jest ekstremalnie wysuszona (np. po długim locie) nie zwlekaj, tylko niezłocznie nałóż na skórę kilka kropli serum z kwasem hialuronowym. Różnica będzie widoczna gołym okiem.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym mogą stosować nie tylko posiadaczki skóry suchej i/lub wrażliwej. Po krem czy maskę zawierająca ten nawilżający składnik powinny sięgać także kobiety ze skórą mieszaną.

Obraz
© 123RF

Jeszcze kilka lat temu dominującym trendem w pielęgnacji skóry mieszanej było intensywne odtłuszczanie skóry. Dziś wiemy, że to błąd, bowiem wiele problemów skóry mieszanej wynika nie tyle z nadaktywności gruczołów łojowych, co… z wysuszenia naskórka. Najskuteczniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry mieszanej jest nawilżanie. W tym celu warto stosować krem z kwasem hialuronowym. Lekka konsystencja zapewnia pożądaną świeżość strefy T, zaś obecność kwasu hialuronowego przynosi ulgę suchym policzkom. Co więcej, kwas hialuronowy nie jest komodogenny - nie powoduje powstawania zaskórników. Regularne aplikowanie kremu z kwasem hialuronowym ma również jeszcze jedną zaletę, którą jest zwiększanie skuteczności innych kosmetyków. Tylko optymalnie nawilżona skóra w pełni wykorzystuje moc składników aktywnych, np. przeznaczonych do walki z niedoskonałościami.

Piękna skóra to nawilżona skóra – oto najważniejsza zasada prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy… A by to osiągnąć wystarczą ci dobre kosmetyki z kwasem hialuronowym.