Kwas migdałowy. Jak wygląda kuracja tym kwasem? Poznaj efekty i działanie
Kwas migdałowy bardzo często jest wykorzystywany w szeroko pojętej kosmetyce. Należy do grupy kwasów owocowych, dzięki czemu pozytywnie wpływa na skórę. Kobiety często decydują się również na kurację kwasem migdałowym, ponieważ zapewnia rewelacyjne efekty. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.
06.03.2020 | aktual.: 09.03.2020 15:59
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Czym jest kwas migdałowy?
Kwas migdałowy zaliczany jest do grupy kwasów AHA, czyli naturalnie występujących w przyrodzie. Bywa używany w peelingach oraz kremach, ale różni się użytym stężeniem. Zalecane jest wprowadzenie kwasu migdałowego do codziennej pielęgnacji dla promiennej i gładkiej cery pozbawionej przebarwień. Można go używać o każdej porze roku, ponieważ nie uczula, więc nie musisz mieć obaw przed przebarwieniami.
W jaki sposób działa kwas migdałowy?
Podobnie jak inne kwasy, tak i kwas migdałowy działa na głębokich warstwach naskórka. Wykazuje właściwości złuszczające oraz antybakteryjne, choć jest przy tym bardzo delikatny. Kwas migdałowy składa się z większych cząsteczek, co powoduje, że powoli wnika w skórę. Skutecznie reguluje wydzielanie sebum, a także zwęża pory, niweluje zaskórniki, wągry oraz łagodzi stany zapalne.
Kto może korzystać z kwasu migdałowego?
Tak naprawdę kwas migdałowy sprawdzi się przy każdym rodzaju cery. Zarówno posiadaczki skóry wrażliwej, jak i naczynkowej mogą z powodzeniem skorzystać z jego fantastycznych właściwości. Kwas migdałowy, działając powoli, nie prowadzi do agresywnego złuszczania naskórka, więc ryzyko podrażnień jest znikome. Kwas migdałowy jest wprost stworzony dla osób o cerze trądzikowej, ponieważ działa antybakteryjnie.
Kuracja kwasem migdałowym – jak wygląda?
Kurację kwasem migdałowym można przeprowadzić zarówno w domu, jak i w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jednakże różnica jest znacząca – do samodzielnego użytku możesz użyć wyłącznie kosmetyków z niskim stężeniem kwasu migdałowego, a w salonie do peelingów wykorzystuje się produkty mające wysokie stężenie od 20 do 60%. Warto poddać się serii zabiegów (4-6) w salonie kosmetycznym w odstępach tygodniowych i powtarzać kurację 2 razy do roku. Także domową kurację trzeba przeprowadzać regularnie, ale na efekty trzeba poczekać nawet kilka tygodni – głównie z powodu niskiego stężenia kwasu migdałowego w kremach.
Efekty kuracji kwasem migdałowym
Pierwsze efekty kuracji kwasem migdałowym widoczne są już gołym okiem. Do najważniejszych można zaliczyć:
- młodszy wygląd cery;
- zmniejszenie trądziku;
- wyrównanie kolorytu skóry;
- wypoczęta oraz gładka cera;
- lepsze wchłanianie kosmetyków przez skórę;
- ujędrnienie i wzmocnienie skóry.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl