UrodaPaznokcieCzarne paznokcie – matowe, brokatowe, z wzorami. Znajdź inspirację dla siebie

Czarne paznokcie – matowe, brokatowe, z wzorami. Znajdź inspirację dla siebie

Czarne paznokcie otwierają przed nami wiele możliwości i oryginalnych stylizacji
Czarne paznokcie otwierają przed nami wiele możliwości i oryginalnych stylizacji
Źródło zdjęć: © [ iStock/baiajaku](https://www.istockphoto.com/pl/zdj%C4%99cie/blackglitterednailsgm888342886246432834)
Marlena Kostyńska
16.07.2019 06:52, aktualizacja: 16.07.2019 08:52

Czarne paznokcie łączą w sobie elegancję i oryginalność, dlatego stanowią jedną z ciekawszych stylizacji dla miłośniczek manicure. Obecne trendy zachęcają do eksperymentów z lakierami matowymi, brokatem, wzorkami oraz wyrazistymi połączeniami kolorystycznymi. Oto kilka inspiracji na modne czarne paznokcie.

Czarne paznokcie – matowe lub z brokatem

Matowe lakiery do paznokci są popularne ze względu na uniwersalność. Szczególnie dobrze wyglądają w kolorach pastelowych, ale nie można odmówić uroku również niektórym bardziej niecodziennym propozycjom. Nie dziwi więc popularność matowej czerni.

Czarne paznokcie to klasyka wśród fanek rockowych brzmień. Wystarczy jednak kilka drobnych modyfikacji, by uzyskać stylowy efekt na elegancki wieczór – przykładem może być subtelny manicure francuski łączący czerń i złoto. Najprościej można go uzyskać dzięki lakierom hybrydowym.

Czarne lakiery bezbłędnie łączą się z subtelnymi wstawkami ze złota
Czarne lakiery bezbłędnie łączą się z subtelnymi wstawkami ze złota© [iStock/looking2thesky](https://www.istockphoto.com/pl/zdj%C4%99cie/blackmattenailpolishmanicurednailwithblackmattenailpogm809924510131040455)

Świetne połączenia uzyskamy, łącząc czarny lakier z drobnymi cyrkoniami, a niektóre paznokcie traktując lakierami złotymi lub srebrnymi. W stylizacjach czarnych paznokci rewelacyjnie odnajduje się też pyłek do paznokci. Gdy wetrzemy go w czarne hybrydy, w rezultacie otrzymamy imponujący efekt rozgwieżdżonego nieba.

Czarne paznokcie i kontrasty

Bardzo ciekawe efekty można uzyskać, łącząc czarne lakiery z innymi kolorami. Zawsze pamiętajmy jednak o dobrej jakości bazie pod lakier – to szczególnie istotne w przypadku ciemnych lakierów, które mocno osadzają się na płytce.

Jednym z trendów jest niezwykle wyraziste zestawienie czerni z bielą oraz kolorami takimi jak żółty lub czerwony. Dzięki takim kontrastom uzyskujemy odważne stylizacje paznokci, które sprawdzą się szczególnie wiosną i latem. Sama czerń – połyskliwa bądź matowa – to lepsze rozwiązanie na sezon jesienno-zimowy.

Do popularnych trendów paznokciowych należy połączenie czarnych i białych lakierów w jednej stylizacji
Do popularnych trendów paznokciowych należy połączenie czarnych i białych lakierów w jednej stylizacji© [iStock/Natkinzu](https://m.kafeteria.pl/czarnobialepaznokcie791ced0f5.jpg)

Nieco subtelniejsze od mocno kontrastujących ze sobą barw będą czarne paznokcie ombre. Intrygująco wyglądają przechodzące z czerni w intensywną czerwień lub na odwrót. Łagody i estetycznie satysfakcjonujący jest też wariant, w którym czarny lakier stopniowo zmienia się w szarość, a następnie w biel.

Czarne paznokcie z wzorami

Paznokieć pomalowany czarnym lakierem to świetna baza do tworzenia gustownych wzorów geometrycznych lub różnych szalonych kompozycji. Spośród inspiracji dotyczących wzorków na paznokcie na uwagę zasługują fantazyjne mozaiki czarno-białe lub łączące kilka kolorów jednocześnie. Takie skomplikowane stylizacje będzie w stanie wykonać doświadczona manicurzystka. W warunkach domowych prościej będzie wykonać schludne linie lub kropki na czarnych paznokciach. Do tego celu wystarczy nam sonda do paznokci i nieco wprawy.

Paznokcie ozdobione paskami w nietypowym układzie - na zdjęciu widać połączenie czarnego lakieru z innymi kolorami i brokatem
Paznokcie ozdobione paskami w nietypowym układzie - na zdjęciu widać połączenie czarnego lakieru z innymi kolorami i brokatem© [iStock/marigo20](https://www.istockphoto.com/pl/zdj%C4%99cie/graystripednaildesigngm638889882114837537)

Czarny lakier możemy z powodzeniem stosować również jako element dekoracyjny. Dobrze będzie się prezentował na paznokciach pomalowanych pastelowymi odcieniami różu, lakierem morskim, miętowym, kremowym czy białym. Warto eksperymentować, bo efekt naszych działań może się prezentować zupełnie inaczej na paznokciach o różnej długości i kształcie.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także