UrodaPaznokcieSzewron manicure. Jak samodzielnie wykonać stylizację paznokci w domu?

Szewron manicure. Jak samodzielnie wykonać stylizację paznokci w domu?

Szewron manicure. Jak samodzielnie wykonać stylizację paznokci w domu?
Źródło zdjęć: © Getty Images
04.05.2020 12:44, aktualizacja: 05.05.2020 09:31

Szewron manicure zyskuje coraz większą popularność wśród fanek stylizacji paznokci. Możesz z powodzeniem wykonać podobne zdobienie we własnym domu, aby osiągnąć wakacyjny efekt na swoich płytkach. Po kilku sezonach szewron manicure wraca do trendów, przy okazji detronizując klasyczny french. Jeśli jesteś ciekawa, w jaki sposób wykonać szewron manicure, odpowiedź znajdziesz poniżej.

Szewron manicure to sposób na pomalowanie końcówek paznokci w kształt litery V, a nie na klasyczny półokrąg. Dzięki temu cała stylizacja prezentuje się intrygująco oraz zachwyca kolorystką, ponieważ w tym przypadku nie musisz się ograniczać do tonacji w beżach czy bieli. Szewron manicure wypadnie idealnie, gdy wybierzesz do jego wykonania pastelowe albo neonowe kolory. Sprawdź, w jaki sposób stworzyć idealny wiosenny manicure.

Szewron manicure – co to jest i czym różni się od frencha?

Za nazwą szewron manicure (chevron manicure) kryje się nietypowa odmiana klasycznego i uwielbianego frencha. Zasadniczą różnicą pomiędzy nimi jest sposób malowania końcówek – w przypadku szewron manicure maluje się je na kształt litery V. Szewron manicure jest szczególnie polecany kobietom, którym znudził się klasyczny sposób malowania oraz ozdabiania paznokci. Równie prosto i szybko można go wykonać w domu, więc nie trzeba się martwić o efekt finalny. O ile w klasycznym francuskim manicure używa się białego, beżowego albo różowego lakieru, o tyle w szewron manicure kolorystyka jest dowolna. Możesz urozmaicać stylizację paznokci na szereg różnych możliwości, więc jedynym ograniczeniem pozostaje wyobraźnia.

Zobacz także: Zniszczone po hybrydzie paznokcie? Pomoże domowa odżywka

Szewron manicure – jak wykonać go w domu?

Metoda wykonania szewron manicure jest banalnie prosta i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Wymaga za to użycia cienkiej taśmy klejącej przeznaczonej do stylizacji paznokci. Przy tego typu geometrycznych wzorach ważna jest precyzja nakładania wspomnianej taśmy, ale na szczęście w każdej chwili możesz poprawić i nakleić tasiemki jeszcze raz. Tak naprawdę potrzebujesz jeszcze dwóch kontrastowych lakierów do paznokci i top coat.

Szewron manicure – instrukcja wykonania:

1. Pomaluj płytki na wybrany przez siebie kolor bazowy.
2. Po całkowitym wyschnięciu lakieru, naklej dwa kawałki tasiemki, aby utworzyć kształt litery V.
3. Następnie końcówkę pomaluj drugim wybranym kolorem – uważaj, by nie przekroczyć taśmy.
4. Natychmiast oderwij tasiemki – nie czekaj na wyschnięcie lakieru.
5. Gdy końcówki wyschną, nałóż na płytki warstwę top coatu. Dzięki temu sprawisz, że szewron manicure zyska blask.

Pamiętaj, że przy szewron manicure nie musisz ograniczać się tylko do malowania na płytkach pojedynczych wzorów. Równie świetnie wypadną paznokcie z dwoma lub nawet trzema kolorami!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta