Kontrowersje wokół tatuażu na szyi. Co należy wiedzieć przed zabiegiem?
Jednym z najbardziej widocznych trwałych malunków jest tatuaż na szyi. Ze względu na jego specyfikę, warto wielokrotnie się zastanowić nad ewentualnymi skutkami swojej decyzji. Tatuaż na szyi kiedyś był zarezerwowany wyłącznie dla osób zawodowo zajmujących się tatuowaniem, ale od pewnego czasu staje się coraz bardziej popularny wśród wielu młodych ludzi.
20.08.2019 | aktual.: 20.08.2019 12:36
Wybór szyi jako miejsca na wymarzony tatuaż nie jest taki oczywisty. W zależności od wzoru i wielkości tatuażu na szyi, w większy lub mniejszy sposób zwraca na siebie uwagę. Jeśli nie boisz się odrzucenia albo zaszufladkowania, możesz oczywiście zdecydować się na taki tatuaż. Nim jednak ostatecznie się zdecydujesz, zobacz kilka ważnych informacji.
Tatuaż na szyi – problem ze znalezieniem pracy
Stereotyp związany z problemami w pracy z powodu tatuażu od dłuższego czasu można schować między bajki. Osoby, które rozwijają się w branży rozrywkowej i artystycznej, spokojnie mogą wybrać tatuaż na szyi. Lecz czasami sprawa wygląda gorzej, gdy zamierzasz pracować w banku albo w urzędzie, gdzie nienaganny wygląd jest konieczny. Jeśli przemożna chęć posiadania tatuażu na szyi wygrywa, wybierz kark na miejsce do wytatuowania – bez problemu zakryjesz go włosami. Pamiętaj jednak, że mimo coraz większej popularności tatuaży oraz zmianie ich postrzegania, wciąż znajdą się osoby, dla których tatuaż na szyi oznacza same najgorsze rzeczy.
Tatuaż na szyi – wybór fryzury
Posiadaczki krótkich włosów powinny doskonale zdawać sobie sprawę z faktu, że tatuaż na szyi będzie zawsze widoczny. W przypadku dłuższych włosów sytuacja z ewentualnym zakryciem trwałego malunku okazuje się znacznie prostsza. Oczywiście nie oznacza to, że musisz ciągle ukrywać swój tatuaż na szyi, ale jest to skuteczny sposób na chwilową zmianę wizerunku z jakiegoś ważnego powodu.
Tatuaż na szyi – sprawa bólu
Skóra na szyi jest niezwykle delikatna, dlatego też tatuaż na szyi może okazać się bardzo bolesny. Jeśli masz niski próg odporności na ból to dobrze się zastanów czy rzeczywiście wytrzymasz cały zabieg tatuowania. Innym sposobem na "ominięcie" zbyt bolesnego miejsca może się okazać tatuaż na tylnej części szyi, czyli miejscu bardziej umięśnionym. Wybrany rysunek będzie wyglądał równie efektownie, a ty nie będziesz przeżywać katuszy związanych z jego wykonaniem.
Tatuaż na szyi – zbyt duża uwaga
Jak już zostało nadmienione powyżej, tatuaż na szyi przykuwa uwagę wielu osób, co nie zawsze okazuje się pożądane. Choć kark i szyja są traktowane jako bardzo zmysłowe miejsca, ich połączenie z tatuażem mogą się okazać niefortunne. Pamiętaj, że nadmierne zainteresowanie tatuażem na szyi może być powodem twojego dyskomfortu. Ty nie będziesz go widzieć, ale inni owszem i powinnaś pamiętać, że znajdą się osoby zbytnio dociekliwe, które nie przepuszczą okazji do napomknięcia niemiłej opinii o twoim tatuażu na szyi.
Tatuaż na szyi – długie gojenie
Ze względu na delikatne miejsce, proces gojenia tatuażu na szyi może się okazać zbyt długie. Wynika to głównie z noszenia ubrań przylegających do ciała i pocierania materiałów o skórę na karku. Skóra ciągle jest podrażniania, co z kolei prowadzi do przedłużenia wyleczenia. Tatuaż na szyi może się zagoić dopiero po około 3 tygodniach. Starannie pielęgnuj tatuaż, a przede wszystkim dbaj o to, aby ubrania niezbyt mocno ocierały gojącą się skórę. Jeśli będziesz postępować zgodnie z zaleceniami, przez długi czas będziesz cieszyć się tatuażem na szyi.