UrodaWłosyFioletowy szampon. Kiedy sprawdzi się najlepiej? Pomocny kosmetyk dla blondynek

Fioletowy szampon. Kiedy sprawdzi się najlepiej? Pomocny kosmetyk dla blondynek

Fioletowy szampon jest szczególnie polecany blondynkom.
Fioletowy szampon jest szczególnie polecany blondynkom.
Źródło zdjęć: © Pexels
28.09.2020 13:43, aktualizacja: 01.03.2022 14:01

Fioletowy szampon zapewni wszystkim blondynkom piękny i naturalny efekt na włosach bez niechcianych żółtych odcieni. Ten popularny kosmetyk często jest pomijany, choć tak naprawdę okazuje się niezbędny przy codziennej pielęgnacji włosów farbowanych i nie tylko. Fioletowy szampon skutecznie przedłuży trwałość koloru blond, aby w pełni cieszyć się z efektu na głowie.

Fioletowy szampon zapewnia utrzymanie koloru blond na znacznie dłużej, a przy tym nie pozwala na niejednorodne wypłukanie odcienia. Przy regularnym stosowaniu szybko zauważysz, że twoje włosy są piękne, lśniące i przede wszystkim pozbawione żółtawego zabarwienia. Zobacz, jak działa fioletowy szampon i dlaczego warto po niego sięgać.

Fioletowy szampon – dla kogo jest przeznaczony?

Przede wszystkim fioletowy szampon do włosów najlepiej sprawdzi się u blondynek, które mają problem z żółtymi albo pomarańczowymi refleksami na włosach. Mogą z niego korzystać także te panie, które chcą nieco ochłodzić odcień pasm. W niektórych przypadkach fioletowy szampon pomoże także brunetkom, aby wyrównać ich naturalny kolor włosów.

Fioletowy szampon – w jaki sposób działa?

W fioletowym szamponie znajduje się pigment, którego głównym zadaniem jest tonowanie włosów. W zależności od produktu może być go nieco mniej albo więcej. Fiolet w palecie baw znajduje się w opozycji do żółci oraz pomarańczu, dlatego też doskonale niweluje takie odcienie na włosach. Bez obaw fioletowy szampon nie zabarwi pasm na ten kolor, tylko "wyciszy" niechciane refleksy. Panie z blond włosami nie muszą obawiać się fioletowych odcieni czy pasemek.

Fioletowy szampon – jak go używać?

Choć trzymanie fioletowego szamponu na włosach może się różnić ze względu na wybór produktu, to sama procedura wygląda za każdym razem dokładnie tak samo.

Fioletowy szampon instrukcja krok po kroku:

  1. Namocz włosy pod ciepłą wodą na całej ich długości.
  2. Następnie zaaplikuj fioletowy szampon w proporcjach podobnych, jak przy innych szamponach. Niektóre kosmetyki wymagają rozcieńczenia ze zwykłym produktem 1:1.
  3. Spień szampon na włosach.
  4. Odczekaj kilka minut (dokładny czas jest podany na opakowaniu, ale najczęściej waha się on od 5 do 10 minut).
  5. Na koniec spłucz szampon i nałóż odżywkę przeciwko wysuszeniu się włosów.