UrodaMakijaż dla brunetki o piwnych, niebieskich i zielonych oczach

Makijaż dla brunetki o piwnych, niebieskich i zielonych oczach

Makijaż dla brunetki o piwnych, niebieskich i zielonych oczach
Źródło zdjęć: © iStock.com
Tatiana Naklicka
29.06.2018 11:14, aktualizacja: 02.08.2018 14:00

Ciemne włosy to cecha charakterystyczna brunetek, które mogą mieć jasne (niebieskie lub zielone) bądź brązowe (piwne) oczy. W zależności od rodzaju karnacji (ciepłej bądź chłodnej) dobierzemy odpowiednie barwy, które powinny dodawać uroku i podkreślać urodę brunetek. Jak wybrać najlepszą paletę kolorystyczną, tak aby prezentować się olśniewająco?

Brunetka – jakie kolory najbardziej pasują brunetkom?

W przypadku brunetek wiele zależy od typu karnacji. Będzie od niej uzależniony dobór ciepłych lub chłodnych barw. Jeśli nie jesteśmy pewne, jakie kolory najlepiej nam pasują, warto przymierzyć złotą oraz srebrną biżuterię.

Brunetki o chłodnej karnacji z wyrazistymi jasnymi oczami (najczęściej niebieskimi) świetnie się prezentują w klasycznej palecie kolorystycznej z czernią, bielą, beżem i szarością na czele. Czarną sukienkę warto rozświetlić różowymi dodatkami.

Ciepły odcień karnacji to przede wszystkim czerwień w wielu odcieniach, która podkreśli brązowe (piwne oczy) brunetek. Bordowy lub fioletowy sweter dopasowany do beżowego płaszcza to idealny wybór dla brunetki.

Obraz
© iStock.com | Sanneberg

Makijaż dla brunetki o piwnych oczach

Piwne oczy brunetki świetnie się komponują z ciepłymi odcieniami brązu, zarówno w wersji codziennej, jak i wieczorowej. Na zewnętrzną stronę powieki warto nałożyć ciemny odcień brązu, zaś wewnętrzny kącik rozświetlić jasnobrązowym cieniem, który może mieć złote drobinki.

Na WP radarOkazji znajdziesz wszystko, co potrzebne do wykonania pięknego makijażu dla brunetki.

Kremowa kredka użyta w kąciku oka optycznie powiększy oko. Możemy ją również nałożyć na linię wodną. Do brunetki pasuje brzoskwiniowy odcień różu, którym warto podkreślić policzki.

Konturując twarz, nie możemy również zapominać o rozświetlaczu nałożonym nad kośćmi policzkowymi, nad łukiem brwiowym, na łuk kupidyna, czubek nosa oraz czubek brody.

Obraz
© iStock.com | Kiukson

Makijaż dla brunetki o niebieskich oczach

Kontrast między ciemnymi włosami brunetki a jasnymi oczami, sprawia, że niewiele potrzeba, aby prezentowały się niesamowicie. Brwi zazwyczaj są również ciemne, więc delikatna regulacja i henna to wszystko, czego potrzebujemy na co dzień.

Kobiety, które chciałyby podkreślić niezwykłą urodę, powinny wybrać chłodne odcienie brązu nałożone zarówno na górną, jak i dolną powiekę. Rzęsy warto mocno wytuszować, nie zapominając o dolnych włoskach.

Delikatny róż podkreśli jasną karnację, a chłodny odcień szminki (beż, brzoskwinia, bezbarwna pomadka) jedynie zarysuje usta, delikatnie je podkreślając.

Obraz
© iStock.com | JNemchinova

Makijaż dla brunetki o zielonych oczach

W przypadku brunetki o zielonych oczach warto postawić podobnie jak w przypadku niebieskich tęczówek na chłodne brązy. W wersji makijażu wieczorowego dla brunetki dużą rolę odgrywa eyeliner.

Jeśli chcemy równo narysować kocie oko, możemy przykleić przy oku niewielkie plasterki taśmy klejącej pod odpowiednim kątem. Dzięki temu aplikacja cieni i eyelinera będzie łatwiejsza.

Naniesiony nad kośćmi policzkowymi rozświetlacz sprawi, że cera będzie promienna, a uroda brunetki idealnie podkreślona.

Obraz
© iStock.com | gorgeuspic