UrodaWłosyKarboksyterapia na skórę głowy. Czy znasz tę metodę na wypadające włosy?

Karboksyterapia na skórę głowy. Czy znasz tę metodę na wypadające włosy?

Jednym z ciekawszych zabiegów wpływających na skalp oraz kondycję włosów jest karboksyterapia na skórę głowy. Dzięki niej zyskasz wzmocnienie i odżywienie suchych, a nawet zniszczonych pasm, co sprawia, że staje się coraz popularniejsza. Skuteczność tego zabiegu jest potwierdzona, dlatego warto przemyśleć skorzystanie z karboksyterapii skóry głowy.

Karboksyterapia na skórę głowy pomaga w zniwelowaniu wypadania włosów.
Karboksyterapia na skórę głowy pomaga w zniwelowaniu wypadania włosów.
Źródło zdjęć: © Pexels

28.09.2020 | aktual.: 01.03.2022 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mała inwazyjność i niezwykłe efekty zachęcają do korzystania z karboksyterapii na skórę głowy. Najczęściej wykorzystywana jest jako terapia na nadmiernie wypadające włosy albo na łysienie. Jeśli jesteś ciekawa u kogo najlepiej sprawdzi się zabieg, a przede wszystkim interesują Cię końcowe efekty karboksyterapii na skórę głowy, koniecznie zajrzyj poniżej.

Karboksyterapia na skórę głowy – u kogo najlepiej się sprawdzi?

Najbardziej karboksyterapia na skórę głowy zaleca jest u osób, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem oraz różnymi chorobami skóry (np. łuszczycą). Oczywiście zabieg okaże się pomocny także w przypadku, gdy włosy są znacznie osłabione oraz zniszczone fryzjerskimi stylizacjami. Karboksyterapia na skórę głowy wzmocni, odżywi pasma, co w rezultacie pozwoli na szybką regenerację włosów.

Karboksyterapia na skórę głowy – jak przebiega zabieg?

Zabieg karboksyterapii na skórę głowy polega na podskórne podanie medycznego dwutlenku węgla. Tym samym mikrokrążenie zostaje zwiększone, a także pobudzone dotlenienie komórek i mieszków włosowych. Sam zabieg nie jest bolesny, ale w niektórych przypadkach można zastosować maść znieczulającą. Dwutlenek węgla wprowadzany jest za pomocą bardzo cienkiej igły, natomiast po ukończeniu karboksyterapii na skórę głowy nie jest wymagana rekonwalescencja.

Karboksyterapia na skórę głowy – jakie przynosi efekty?

Dla najlepszych efektów najlepiej zdecydować się na serię zabiegów karboksyterapii na skórę głowy, czyi 4-10 zabiegów wykonywanych w tygodniowych odstępach. Po każdym zabiegu odstęp zostaje zwiększony. Dzięki karboksyterapii na skórę głowy włosy przestają wypadać, a przy okazji pojawiają się nowe grube włoski, które są znacznie gęstsze. Karboksyterapia może być z powodzeniem łączona także z mezoterapią, aby zwiększyć końcowe efekty – w obu przypadkach mamy do czynienia ze sposobem na walkę z łysieniem.

Karboksyterapia na skórę głowy – czy istnieją przeciwwskazania?

Niestety karboksyterapia na skórę głowy nie jest wskazana dla wszystkich. Nie mogą korzystać z zabiegu kobiety w ciąży, osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi, z chorobami nowotworowymi, z chorobami autoimmunologicznymi, stanami zapalnymi czy niewydolnością nerek/serca/płuc.

Źródło artykułu:WP Kobieta
karboksyterapiapiękne włosyskóra głowy
Komentarze (4)