UrodaCiało i twarzMezoterapia skóry głowy. Kiedy i dlaczego warto pomyśleć o zabiegu?

Mezoterapia skóry głowy. Kiedy i dlaczego warto pomyśleć o zabiegu?

Mezoterapia skóry głowy pomaga we wzmocnieniu pasm.
Mezoterapia skóry głowy pomaga we wzmocnieniu pasm.
Źródło zdjęć: © Pexels

24.09.2020 09:55, aktual.: 01.03.2022 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz popularniejszym zabiegiem okazuje się mezoterapia skóry głowy. Powód? Pomaga we wzmocnieniu pasm, przyspiesza ich porost, a także hamuje nadmierne wypadanie. Ze względu na dużą popularność mezoterapia igłowa skóry głowy okazuje się jednym z podstawowych zabiegów, które wspomagają pielęgnację skalpu i włosów. Jak przebiega cały proces?

Mezoterapia skóry głowy jest naprawdę bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, dzięki czemu wybierany jest przez coraz więcej osób. Wszystkie substancje podawane podczas nakłuwania wnikają bezpośrednio do konkretnego miejsca, aby zapewnić maksymalne wzmocnienie i odżywienie wszystkich pasm.

Mezoterapia skóry głowy – u kogo najlepiej się sprawdzi?

Mezoterapia skóry głowy może być stosowana przez każdego, ale jednocześnie istnieje lista wskazań, które najlepiej sprawdzą się przy zastosowaniu tego zabiegu. Zalecenia:

Jeśli w twoim przypadku występuje jeden czynnik, dobrze pomyśl o przeprowadzeniu mezoterapii skóry głowy. Szybko zauważysz zachwycające zmiany i pożegnasz się z męczącym problemem.

Mezoterapia skóry głowy – jak wygląda zabieg?

Na początku na skalpie rozprowadzany jest specjalny preparat peelingujący, który oczyszcza ujścia mieszków włosów z nadmiaru sebum, a także pobudza krążenie krwi. Następnie przychodzi czas na właściwy zabieg mezoterapii skóry głowy, czyli na serii wstrzyknięć w skalp dopasowanej substancji zawierającej w sobie składniki aktywne. Nakłucia są płytkie, a mieszanka zawiera w sobie cenne witaminy, antyoksydanty, kwas hialuronowy oraz inne dodatki. Mezoterapia skóry głowy trwała około 15 minut, z kolei w przypadku niskiej wrażliwości na ból można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci maści/kremu.

Mezoterapia skóry głowy – jakie przynosi efekty?

Po mezoterapii skóry głowy włosy są znacznie odżywione, zdrowsze, wzmocnione, a także mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Ich wzrost zostaje pobudzony, pasma są zagęszczone i przestają wypadać. Pierwsze efekty można zauważyć już po 2 tygodniach od pierwszego zabiegu. Najlepiej przeprowadzić mezoterapię skóry głowy w seriach 4-8 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Po zabiegu powstają małe strupki lub obrzęk, ale wszystko znika do 72 godzin.

Mezoterapia skóry głowy – czy istnieją przeciwwskazania?

Oczywiście jak w przypadku innych zabiegów, tak i tutaj mamy do czynienia z możliwymi przeciwwskazaniami do wykonania mezoterapii skóry głowy. Podstawowe czynniki:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • alergia na substancję aktywną podawaną w preparacie;
  • choroby nowotworowe;
  • stany zapalne skóry;
  • zakażenia wirusowe lub bakteryjne;
  • cukrzyca;
  • padaczka;
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także