UrodaCiało i twarzMezoterapia skóry głowy. Kiedy i dlaczego warto pomyśleć o zabiegu?

Mezoterapia skóry głowy. Kiedy i dlaczego warto pomyśleć o zabiegu?

Mezoterapia skóry głowy pomaga we wzmocnieniu pasm.
Mezoterapia skóry głowy pomaga we wzmocnieniu pasm.
Źródło zdjęć: © Pexels
24.09.2020 09:55, aktualizacja: 01.03.2022 13:56

Coraz popularniejszym zabiegiem okazuje się mezoterapia skóry głowy. Powód? Pomaga we wzmocnieniu pasm, przyspiesza ich porost, a także hamuje nadmierne wypadanie. Ze względu na dużą popularność mezoterapia igłowa skóry głowy okazuje się jednym z podstawowych zabiegów, które wspomagają pielęgnację skalpu i włosów. Jak przebiega cały proces?

Mezoterapia skóry głowy jest naprawdę bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, dzięki czemu wybierany jest przez coraz więcej osób. Wszystkie substancje podawane podczas nakłuwania wnikają bezpośrednio do konkretnego miejsca, aby zapewnić maksymalne wzmocnienie i odżywienie wszystkich pasm.

Mezoterapia skóry głowy – u kogo najlepiej się sprawdzi?

Mezoterapia skóry głowy może być stosowana przez każdego, ale jednocześnie istnieje lista wskazań, które najlepiej sprawdzą się przy zastosowaniu tego zabiegu. Zalecenia:

Jeśli w twoim przypadku występuje jeden czynnik, dobrze pomyśl o przeprowadzeniu mezoterapii skóry głowy. Szybko zauważysz zachwycające zmiany i pożegnasz się z męczącym problemem.

Mezoterapia skóry głowy – jak wygląda zabieg?

Na początku na skalpie rozprowadzany jest specjalny preparat peelingujący, który oczyszcza ujścia mieszków włosów z nadmiaru sebum, a także pobudza krążenie krwi. Następnie przychodzi czas na właściwy zabieg mezoterapii skóry głowy, czyli na serii wstrzyknięć w skalp dopasowanej substancji zawierającej w sobie składniki aktywne. Nakłucia są płytkie, a mieszanka zawiera w sobie cenne witaminy, antyoksydanty, kwas hialuronowy oraz inne dodatki. Mezoterapia skóry głowy trwała około 15 minut, z kolei w przypadku niskiej wrażliwości na ból można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci maści/kremu.

Mezoterapia skóry głowy – jakie przynosi efekty?

Po mezoterapii skóry głowy włosy są znacznie odżywione, zdrowsze, wzmocnione, a także mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Ich wzrost zostaje pobudzony, pasma są zagęszczone i przestają wypadać. Pierwsze efekty można zauważyć już po 2 tygodniach od pierwszego zabiegu. Najlepiej przeprowadzić mezoterapię skóry głowy w seriach 4-8 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Po zabiegu powstają małe strupki lub obrzęk, ale wszystko znika do 72 godzin.

Mezoterapia skóry głowy – czy istnieją przeciwwskazania?

Oczywiście jak w przypadku innych zabiegów, tak i tutaj mamy do czynienia z możliwymi przeciwwskazaniami do wykonania mezoterapii skóry głowy. Podstawowe czynniki:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • alergia na substancję aktywną podawaną w preparacie;
  • choroby nowotworowe;
  • stany zapalne skóry;
  • zakażenia wirusowe lub bakteryjne;
  • cukrzyca;
  • padaczka;
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także