UrodaMezoterapia igłowa włosów - na czym polega i jakie daje efekty?

Mezoterapia igłowa włosów - na czym polega i jakie daje efekty?

Mezoterapia igłowa włosów - na czym polega i jakie daje efekty?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | shutterstock.com
Anna Bator
27.06.2018 20:22, aktualizacja: 05.08.2018 19:12

Mezoterapia igłowa skóry głowy to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia łysienia. Dzięki licznym nakłuciom pod skórę wprowadzane są odżywcze preparaty, które pozwalają pobudzić procesy regeneracyjne i odżywić cebulki włosów.

Kiedy zastosować mezoterapię igłową włosów?

Mezoterapia igłowa skóry głowy stosowana jest głównie w przypadku wystąpienia łysienia. Dotyczy to zarówno łysienia pierwotnego, takiego jak łysienie plackowate i łysienie typu męskiego, jak również łysienia wtórnego, które pojawia się w wyniku chorób, zatruć lub niedoborów pokarmowych. W procesie łysienia mieszki włosowe ulegają degeneracji. O procesie leczenia decyduje dermatolog lub trycholog.

Mezoterapia igłowa włosów polega na wprowadzeniu pod skórę głowy specjalnej substancji złożonej z witamin i minerałów, które powodują wzmocnienie włosów. Następuje ich regeneracja i znacznie zmniejszona zostaje intensywność wypadania włosów. Dodatkowo w wyniku mezoterapii igłowej włosów na skórze głowy tworzą się mikrourazy, które pobudzają cebulki włosów poprzez aktywację procesów regeneracyjnych. Na skutek tych czynników włosy zaczynają odrastać.

Mezoterapia igłowa skóry głowy - przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa włosów to zabieg bolesny, ponieważ nie jest możliwe całkowite znieczulenie skóry głowy. Stosuje się specjalne maści do znieczulenia miejscowego, jednak nie działają one w pełni skutecznie.

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej na skórze głowy dokonuje się lekkich nakłuć za pomocą igły i strzykawki. Następnie pod skórę wprowadzane są substancje odżywiające włosy lub środki farmakologiczne. Od jakiegoś czasu za pomocą mezoterapii igłowej pod skórę głowy wprowadzane jest również osocze bogatopłytkowe. Jest to nowa metoda leczenia łysienia, która przynosi pozytywne efekty.

Mezoterapię igłową włosów wykonuje się w miejscach, gdzie widoczne są już oznaki łysienia. Zabieg powoduje nie tylko odżywienie włosów, ale również aktywowanie procesów regeneracyjnych. Skóra jest lepiej ukrwiona, dzięki czemu następuje pobudzenie cebulek włosów. Na skutek zabiegu mezoterapii igłowej włosy nie tylko ulegają regeneracji, ale również często zaczynają odrastać. Warunkiem do tego jest jednak to, by pod skórą głowy pozostały żywe mieszki włosowe, ponieważ tylko wtedy odrastanie włosów będzie możliwe.

Mezoterapia igłowa włosów - przeciwwskazania

Istnieją liczne przeciwwskazania do zastosowania mezoterapii na włosy. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u osób chorych na cukrzycę, choroby nowotworowe oraz infekcje bakteryjne i wirusowe.

Mezoterapia igłowa włosów nie powinna być wykonywana u pacjentów ze skłonnością do blizn oraz u osób z infekcjami i zapaleniami skóry i opryszczką. Nie należy łączyć jej z zażywaniem leków immunosupresyjnych i nie powinna być wykonywania w trakcie miesiączki.

Mezoterapia igłowa włosów - cena

Leczenie łysienia mezoterapią igłową wymaga kilku powtórzeń zabiegu, jednak efekty mezoterapii igłowej skóry głowy mogą być imponujące. Zabieg wykonują lekarze medycyny estetycznej w gabinetach.

Cena mezoterapii igłowej włosów waha się w przedziale od 350 do 400 złotych. Konieczne jest jednak powtórzenie zabiegu kilka razy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także