Trwa ładowanie...
doblmrp

Usuwanie tatuażu laserem - jak wygląda?

Usunięcie tatuażu za pomocą lasera to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się niechcianego już wzoru z naszej skóry. Zanim jednak udamy się na zabieg, warto dowiedzieć się, czy jest bezpieczny i ile kosztuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Usuwanie tatuażu laserem to jedna z najskuteczniejszych metod na pozbycie się niechcianego wzoru.
Usuwanie tatuażu laserem to jedna z najskuteczniejszych metod na pozbycie się niechcianego wzoru. (East News)
doblmrp

Jak wygląda zabieg usuwania tatuażu laserem?

Zabieg usuwania tatuaży laserem polega na emitowaniu bardzo krótkich impulsów świetlnych, które pochłaniają konkretny barwnik. I pomimo że zabieg uważany jest za bolesny, pozwala prawie całkowicie pozbyć się niechcianego tatuażu.

Usunięcie tatuażu za pomocą lasera uważane jest za najszybszy i najbezpieczniejszy sposób pozbycia się wzoru, który często nudzi się po latach lub nie wygląda tak jak powinien i np. staje się źródłem kompleksów. Szczególnie dzisiaj, kiedy ozdabianie ciała tatuażami staje się coraz popularniejsze, a posiadanie wzoru w widocznym miejscu nie dziwi, ludzie coraz częściej decydują się na usuwanie tatuaży, które można zastąpić kolejnym wzorem.

doblmrp

Usuwanie tatuażu laserem – etapy usuwania tatuażu

Podczas zabiegu usuwania tatuażu, laser wycelowany w konkretny barwnik niszczy go. Warto mieć jednak świadomość, że nie wszystkie kolory ''schodzą'' z naszego ciała w równym stopniu. Podstawowa zasada mówi, że im ciemniejszy barwnik, tym łatwiej go usunąć. W ten sposób tatuaże czarne i czerwone nie sprawiają większych trudności, ale już żółte lub pomarańczowe są niemal nie do ruszenia.

Jeśli chodzi o sam zabieg usuwania tatuażu laserem, do koloru czarnego lekarz może użyć lasera o częstotliwości 10 herców, czyli 10 strzałów na sekundę, co sprawia, że cała czynność trwa dość krótko. Natomiast końcówka lasera, która służy do usuwania żółtych i zielonych tatuaży, ma częstotliwość 1-2 herców, co oznacza mniejsze pole działania i zarazem wydłuża czas usuwania wzoru.

doblmrp

Zabieg usunięcia tatuażu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, ponieważ tatuowane miejsce smaruje się maścią znieczulającą. W zależności od wielkości tatuażu zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Lekarz milimetr po milimetrze "strzela" laserem w tatuaż, energia cieplna jest odbierana przez kolor, a cząsteczki barwnika są rozbijane.

Warto mieć również świadomość, że w zależności od wielkości tatuażu i jego głębokości, może być potrzeba przeprowadzenia nawet kilku zabiegów usuwania tatuażu laserem. W celu pełnego wyleczenia pacjent smaruje miejsce po tatuażu maścią gojącą.

Usuwanie tatuażu laserem - czy może być niebezpieczne i ile kosztuje?

Czas trwania jednego impulsu wynosi ok. 10 nanosekund, co jest za krótkim czasem, aby skóra, z której usuwa się tatuaż uległa spaleniu. Jedynym negatywnym skutkiem ubocznym po zabiegu usuwania tatuażu laserem mogą być strupy powstałe na skutek ciepła wytworzonego podczas zabiegu, które szybko się goją się, nie pozostawiając po sobie poważniejszych blizn.

Zabieg nie należy do najtańszych. Koszt jednego zabiegu usuwanie tatuażu laserem waha się w granicach od 500 zł do nawet 1200 zł w zależności od wielkości tatuażu, dlatego usunięcie dużego, wielokolorowego wzoru może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

doblmrp

Podziel się opinią

Share
doblmrp
doblmrp