UrodaUtwardzacz do paznokci - jak wzmocnić miękkie i łamliwe paznokcie?

Utwardzacz do paznokci - jak wzmocnić miękkie i łamliwe paznokcie?

Źródło zdjęć: © iStock.com | Anetlanda
23.06.2018 12:54

Utwardzacz do paznokci to skuteczny kosmetyk dla osób, które uskarżają się na łamliwe, miękkie czy też rozwarstwiające się paznokcie. Dobrze dobrany i zaaplikowany utwardzacz do lakieru przywraca paznokciom zdrowy wygląd, i co najważniejsze pożądaną twardość i usztywnienie.

Utwardzacz do paznokci - dla kogo?

Na stosowanie utwardzacza do paznokci kobiety decydują się wówczas, gdy zauważą słabą kondycję płytki ich paznokcia. Zanim jednak zapadnie decyzja o zakupie utwardzacza, warto bliżej się przyjrzeć swojemu organizmowi i jego potrzebom. Łamliwe paznokcie bowiem, mogą być oznaką niedoborów witamin A, E, C lub B, a także minerałów, takich jak magnez, krzem, wapń czy cynk. Podobnie zaburzenia endokrynne czy krążeniowe osłabiają paznokcie, powodując ich kruchość i rozwarstwienie.

Nie zawsze jednak łamliwe paznokcie są efektem chorób czy zdrowotnych zaniedbań organizmu. Płytka paznokcia może zostać uszkodzona na skutek źle wykonywanego manicure lub używania metalowego pilnika. Ponadto warto pamiętać, żeby odpowiednio zabezpieczać dłonie i paznokcie podczas prac domowych. Paznokcie bardzo źle znoszą kontakt z wodą i detergentami. Aby uchronić je przed wysuszeniem i nadmierną łamliwością, wystarczy nakładać rękawiczki ochronne. Niewątpliwym ratunkiem dla zmiękczonych paznokci jest utwardzacz do paznokci.

Jak stosować utwardzacz do paznokci?

Utwardzacze do paznokci są wielofunkcyjne. Z jednej strony wzmacniają paznokcie, ale często służą jako utrwalacz do lakieru czy preparat nabłyszczający. Utwardzacze do lakieru można stosować bezpośrednio na płytkę paznokcia i na sam lakier. Najlepiej jednak jest stosować go właśnie bezpośrednio na płytkę, ponieważ utwardzacze do paznokci przede wszystkim mają zabezpieczyć płytkę paznokcia przed zniszczeniami.

Zawarte w utwardzaczach witaminy czy inne składniki odżywiające paznokcie, dzięki bezpośredniemu nałożeniu na paznokieć, łatwiej przenikną do jego struktury. Ponadto utwardzacz do paznokci może służyć jako zwykły bezbarwny lakier. Paznokcie zyskają blask, gładkość i twardość, a do tego będą bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Utwardzacze do paznokci wypełniają także bruzdy na ich powierzchni, wygładzając płytkę.

Utwardzacz do paznokci - jak wybrać najlepszy?

Na rynku kosmetycznym można się spotkać z wieloma rodzajami utwardzacza do paznokci. Ważną wskazówką przy wyborze utrwalacza jest jego skład chemiczny, ponieważ determinuje on zdolność składników regenerujących paznokieć do wniknięcia w płytkę. Dlatego też podstawowymi składnikami lakierów utwardzających paznokcie są octan etylu, octan butylu, nitroceluloza czy żywica formaldehydowa.

W zależności jednak od indywidualnych potrzeb, producenci oferują lakiery wzbogacone o dodatkowe składniki. Składy utwardzaczy do paznokci są poszerzane o filtry UV czy keratynę. Wzbogacenia te wzmacniają paznokcie, zapobiegają odpryskiwaniu lakieru, utrwalają manicure oraz nadają wysoki połysk.

Cena utwardzacza do paznokci zależy od jego składu, wspomnianych ulepszeń, ale także od marki, wprowadzającej produkt na rynek. Dlatego za utrwalacz do paznokci można zapłacić około 10 złotych lub zdecydować się na produkt w cenie nawet 90 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także