W TVP wyglądała inaczej. Stylistka nie wierzy w przypadek

Danuta Holecka zadebiutowała w telewizji Republika
Danuta Holecka zadebiutowała w telewizji Republika

05.01.2024 09:31, aktual.: 05.01.2024 09:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmiany w telewizji publicznej sprawiły, że wielu pracowników TVP przeniosło się do TV Republika. Danuta Holecka także zmieniła pracodawcę. Pod koniec grudnia zaprezentowała się jako prowadząca program "Dzisiaj". Jej zmianę wizerunkową oceniła ekspertka.

Danuta Holecka w TVP pracowała ponad 30 lat. W roli prowadzącej "Wiadomości" po raz ostatni widzieliśmy ją 8 grudnia 2023 roku, zaś 12 grudnia wystąpiła w programie "Minęła 20".

Po zniknięciu Holecka nie pożegnała się z telewidzami, ani nie odpowiadała na pytania dziennikarzy. 29 grudnia zadebiutowała jednak w Telewizji Republika, jako prowadząca programu "Dzisiaj", który ma być kontynuacją nieistniejących już "Wiadomości". Nowy wizerunek byłej pracownicy TVP może zaskakiwać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ekspertka ocenia zmianę wizerunkową Holeckiej

Według stylistki gwiazd Ewy Rubasińskiej-Ianiro obecnie Danuta Holecka prezentuje się nieco inaczej niż dotychczas. To nieprzypadkowy zabieg.

- Wyraźnie widać, że Danuta Holecka chce teraz być bliżej ludzi. Jej fryzura i makijaż są bardziej naturalne niż w TVP. Nie wygląda już jak pani z telewizji, tylko kobieta z krwi i kości. Włosy ma mniej nalakierowane, makijaż bardziej stonowany - wyjaśniła Ewa Rubasińska-Ianiro na łamach "Faktu".

Ekspertka zauważyła też, że pracownicy telewizji Republika poprawili oświetlenie, które podczas debiutu Holeckiej w nowej stacji, nie było zbyt korzystne.

- Posłuchali krytycznych uwag i oświetlenie jest lepsze niż w pierwszym odcinku. Twarz prowadzącej jest bardziej rozjaśniona i daje to lepszy efekt - dodała.

Danuta Holecka zaapelowała do widzów o wsparcie finansowe

Przypominamy, że w odróżnieniu od TVP, które jako medium publiczne było wspierane z budżetu państwa, TV Republika jest stacją prywatną. To oznacza, że w kwestiach finansowych musi radzić sobie sama. W związku z tym Holecka zaapelowała do widzów. 

 (...) Dziękujemy państwu bardzo za zaufanie i oczywiście wsparcie finansowe dla wolnych mediów. Cały czas można nas wspierać, wpłacając na konto - powiedziała na koniec jednego z wydań programu.

Po wypowiedzi Danuty Holeckiej na ekranie pojawiła się plansza z danymi do przelewu, które zostały odczytane przez lektora. 

Według portalu Forsal, w trakcie współpracy z TVP Holecka zarabiała 46 tys. zł netto miesięcznie. Wynagrodzenie obejmowało prowadzenie 10-11 wydań programu. Kwota ta z początkiem 2023 roku miała wzrosnąć do 50 tys. zł. Oprócz tego była gwiazda TVP, co miesiąc miała otrzymywać 20 tys. zł brutto za kierowanie "Wiadomościami".

W rozmowie z Wirtualnymi Mediami była szefowa "Wiadomości" przyznała, że odmówiła przyjęcia odprawy, na rzecz zerwania zakazu konkurencji.

- Podpisując dokumenty związane z wypowiedzeniem na początku grudnia, zrezygnowałam z 9-miesięcznego odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji. Więc nie dostanę tych ogromnych pieniędzy. Miałam w umowie taki zapis, ale zrezygnowałam z niego sama. Taka jest prawda – przyznała Danuta Holecka.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (152)