"Powrót w glorii i chwale". Ekspert mowy ciała zobaczył to od razu

"Powrót w glorii i chwale". Ekspert mowy ciała zobaczył to od razu

Danuta Holecka ma za sobą debiut w TV Republika
Danuta Holecka ma za sobą debiut w TV Republika
Źródło zdjęć: © TV Republika
30.12.2023 09:59, aktualizacja: 30.12.2023 11:23

W piątek Danuta Holecka po raz pierwszy poprowadziła serwis informacyjny "Dzisiaj" na antenie TV Republika. Jej zachowanie przeanalizował ekspert od mowy ciała - Łukasz Kaca.

Danuta Holecka przez ostatnie lata była szefową i prowadzącą głównego wydania "Wiadomości" Telewizji Polskiej oraz jedną z tzw. twarzy dobrej zmiany, za co niejednokrotnie spadała na nią krytyka zarówno ze strony polityków, jak i środowiska dziennikarskiego.

Na początku grudnia prezenterka odeszła z TVP i przez pewien czas nie było wiadomo, czym planuje się zająć. Jak się okazało - podobnie jak część jej dotychczasowych współpracowników - związała się z TV Republika, gdzie w piątek poprowadziła wieczorny serwis informacyjny.

Holecka w TV Republika. Ekspert o mowie jej ciała

Debiut Holeckiej w programie "Dzisiaj" w rozmowie z Plejadą przeanalizował Łukasz Kaca, ekspert od mowy ciała. Na wstępie zwrócił uwagę na znany z TVP sposób przedstawiania informacji przez prezenterkę, czyli komentowanie podawanych informacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kaca przyznał też, że w zachowaniu Holeckiej widoczne było zadowolenie. "Oczywiście oceniam to przez pryzmat uszczypliwości i złośliwości, które się pojawiły. Znów wracamy do dyskusji, na ile dziennikarz podający informacje ma prawo do komentowania ich po swojemu. Tutaj było tego sporo, choć często były to małe rzeczy budujące pewien kontekst" - stwierdził.

"Powrót dawał jej dużą satysfakcję"

Ekspert dodał, że takie zachowanie Holeckiej niekoniecznie jest związane z jej poglądami, a osadzeniem w konkretnym obozie politycznym. Nawiązał też do głośnej sprawy z zarobkami największych nazwisk TVP i przyznał, że patrząc na te informacje "można wyjść z założenia, że wcale nie trzeba tworzyć specjalnych nacisków, by dziennikarz stanął po którejś ze stron".

"Myślę, że Danuta Holecka miała swój moment nie tyle triumfu, co powrotu w glorii i chwale" - zauważył Łukasz Kaca.

"Pamiętajmy, że odeszła z TVP jeszcze przed tym, jak zaczęły się to poważne zmiany w mediach. I mimo wszystkich tych rzeczy, które się dzieją, powrót dawał jej dużą satysfakcję, co było widać. Ale część tych uśmiechów i mimiki była, niestety, podbiciem ironii i szyderstwa, która się pojawiała w programie 'Dzisiaj'" - podsumował ekspert.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl