Trwa ładowanie...
d6m1s2e

Wakacyjna miłość. Czym jest freckling, najnowszy trend w randkowaniu

Ponoć w lato możliwości są dwie: albo skrzywdzisz, albo zostaniesz skrzywdzona. A wszystkiemu winna piegowata miłość, czyli najnowszy trend w wakacyjnym randkowaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wakacyjna miłość. Czym jest freckling, najnowszy trend w randkowaniu
(unsplash.com)
d6m1s2e

Historia byłaby stara jak świat, gdyby nie media społecznościowe, które jak wiadomo potrafią namieszać. Piegowata miłość w wersji retro to po prostu miłość wakacyjna z krótkim terminem ważności. Taka jak między Dannym Zuko a Sandy Olsson w pierwszej scenie musicalu "Grease" Randala Kleisera: że plaża, motylki, pocałunki i zapomina się o bożym świecie. A razem z końcem turnusu zapomina się zazwyczaj o wakacyjnej miłości. No może jeszcze we wrześniu listonosz przyniesie list, ale w październiku? W październiku letni romans liczy się tyle, co zeszłoroczna zima.

  kadr z filmu
(kadr z filmu)

Nową nazwę na letnie randkowanie ukuł kilka dni temu portal AskMen. Nazwał je "freckling", w wolnym tłumaczeniu - piegowata miłość. Dlaczego? Bo tak jak piegi pojawia się przy pierwszym silniejszym słońcu i znika pod październikowym płaszczem. Jest przeciwieństwem jesienno-zimowego "sezonu kajdanków", gdy szuka się raczej partnerów długodystansowych (lub takich "byle do wiosny").
We frecklingu często nawet nie dochodzi do oficjalnych randek: to spotkania, czasem z seksem, czasem bez. Nic zobowiązującego, o zaangażowaniu mowy nie ma, bo będziesz ofiarą, ewentualnie oprawcą (jeśli ktoś zakocha się w tobie). Ale we wrześniu nie można tak zupełnie zerwać relacji, trzeba ją zamrozić. I tu wchodzą do gry media społecznościowe.

d6m1s2e

Piegowata miłość nie znika na zawsze, tylko czai się na kolejne wakacje i regularnie się przypomina: przez lajki na Instagramie czy miłe komentarze pod postami na Facebooku. Wszystko ma pozytywny, subtelny wydźwięk, żadnego stalkingu. Po co tyle zachodu? Żeby pierwszego czerwca kolejnego roku przypomnieć się telefonem czy sms-em i reaktywować letni, piegowaty romans.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6m1s2e

Podziel się opinią

Share
d6m1s2e
d6m1s2e