Trwa ładowanie...

Ważna akcja szpitala w Bydgoszczy na Dzień Kobiet. Nie będzie kwiatów

Dzień Kobiet to dobra okazja, by sprawić samej sobie prezent – i nie mowa o kwiatach czy czekoladkach. Z tej okazji Centrum Onkologii w Bydgoszczy wraz z lokalnym oddziałem NFZ organizują akcję, mającą na celu zachęcanie kobiet do badań profilaktycznych.
Share
Badanie zamiast kwiatka. Akcja bydgoskiego szpitala na Dzień Kobiet
Badanie zamiast kwiatka. Akcja bydgoskiego szpitala na Dzień KobietŹródło: East News
d1zl7n7

Już dziś, 8 marca, w bydgoskim Centrum Onkologii odbędzie się "Dzień kobiet z cytologią" – akcja profilaktyczna szpitala i kujawsko-pomorskiego NFZ-u. W ramach akcji kobiety będą mogły poddać się bezpłatnym badaniom cytologicznym i mammograficznym.

To nie jedyna akcja skierowana do mieszkanek Bydgoszczy. Zakład Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii wraz z Komendą Miejską Policji organizują również badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat.

d1zl7n7

– W Polsce raka szyjki macicy wykrywa się u trzech tysięcy kobiet rocznie, połowa z nich umiera. W porównaniu ze średnią krajów Unii Europejskiej śmiertelność jest u nas wyższa aż o 70 proc., to jeden z najgorszych wyników w całej Europie – przypomina bydgoski szpital.

Skąd takie złe statystyki? W Polsce nowotwory wykrywane są zbyt późno, przede wszystkim dlatego, że Polki nie wykonują regularnie badań. To tym bardziej zadziwiające, że badania profilaktyczne są bezpłatne, refundowane przez NFZ. Nie potrzeba na nie skierowania.

Zobacz także:"Wyglądasz intrygująco". Słowa, które zmieniły moje podejście do malowania się

Czy w waszych miastach organizowane są podobne akcje?

d1zl7n7

Źródło: Wyborcza.pl/Bydgoszcz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: 11 pytań o dyspozytorów linii wsparcia

d1zl7n7

Podziel się opinią

Share
d1zl7n7
d1zl7n7