#ZadbanaPolka. 7 kobiet, 7 historii i jedno hasło: "Jestem, jaka chcę być"© Instagram.com

#ZadbanaPolka. 7 kobiet, 7 historii i jedno hasło: "Jestem, jaka chcę być"

Paulina Gumowska
7 marca 2019

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poznajcie historię 7 inspirujących kobiet, które różni niemal wszystko. A łączy jedno: każda z nich żyje według hasła "Jestem, jaka chcę być". Zobacz spot, który jest elementem naszej akcji #ZadbanaPolka.

Michelle Obama w opublikowanej niedawno biografii "Becoming. Moja historia" napisała zdanie, które szczególnie utkwiło mi w pamięci: "Twojej historii nikt Ci nie odbierze. Należy do Ciebie". Świetnie wpisuje się ono w akcję WP Kobiety #ZadbanaPolka. Pamiętam naszą redakcyjną dyskusję po tym, jak Olga Frycz, która była wówczas w zaawansowanej ciąży, opublikowała zdjęcie na Instagramie, a kobiety zarzuciły jej, że wygląda bardzo niekorzystnie, że tak nie wygląda zadbana kobieta. Tak, czyli jak?

Co dziś znaczy dbać o siebie? Ile osób w redakcji, tyle odpowiedzi. Bo dziś dla każdej z nas hasło #ZadbanaPolka znaczy zupełnie coś innego. I mimo że wiele z nas wciąż tkwi w pułapce obsesji piękna, coraz częściej i głośniej mówimy: "Jesteśmy, jakie chcemy być, żyjemy według swoich zasad".

Kim sąsą kobiety, które wzięły udział w naszej akcji? Ilonę Wrońską świetnie znacie z telewizji i teatru, ale czy wiedzieliście, że zdecydowała się na edukację domową swoich dzieci? Sylwia Bomba to Instamama, którą poznaliśmy w programie "Gogglebox. Przed telewizorem". Dzięki treningom na siłowni schudła aż 30 kg! Marta Spyrczak w social mediach występuje jako Matka Kazika, ale wychowywanie niepełnosprawnego synka nie przeszkodziło jej w realizowaniu pasji. Marta Niedźwiecka skończyła 40 lat, kocha swoje ciało, uwielbia seks i nie ma problemu, żeby o nim mówić. Jola Lewicka udowadnia natomiast, że życie naprawdę można zacząć po 50., a ze stereotypami dotyczącymi wieku, trzeba walczyć. Dla Magdy Krajewskiej, Instalekarza, dbanie o siebie to regularne badanie się. W spocie wystąpiła również Ola Kisiel, moja redakcyjna koleżanka, która łączy pracę z wychowywaniem synka.

Bohaterki spotu, to także moje osobiste bohaterki. I piszę to zarówno jako redaktor naczelna, ale także matka, kobieta. Jestem przekonana, że są świetnym przykładem na to, że naprawdę da się żyć w zgodzie z hasłem "Jestem, jaka chcę być". Dziękuję im za zaangażowanie w naszą akcję i kibicuję im z całego serca. Kibicuję również sobie i wam, drogie dziewczyny, w walce o życie, jakie sobie zaplanowałyście. I pamiętajcie o słowach Michelle Obamy: "Twojej historii nikt Ci nie odbierze. Należy do Ciebie".

Zapraszam do czytania WP Kobiety i śledzenia naszej akcji #ZadbanaPolka,

Paulina Gumowska, redaktor naczelna

Źródło artykułu:WP Kobieta