ModaWięcej niż zwykły zegarek - lepiej od zwykłego smartwatcha. Zakochasz się w tych zegarkach...

Więcej niż zwykły zegarek - lepiej od zwykłego smartwatcha. Zakochasz się w tych zegarkach...

Więcej niż zwykły zegarek - lepiej od zwykłego smartwatcha. Zakochasz się w tych zegarkach...
Źródło zdjęć: © Shutterstock
10.03.2021 12:10, aktualizacja: 10.03.2021 12:52

Czy smartwatch może wyglądać jak biznesowy zegarek, który zakłada się do garsonki czy eleganckiej sukienki? Może. Prezentujemy eleganckie modele z klasycznymi elementami. One nie będą wyglądać z twoimi ubraniami jak przysłowiowy "kwiatek do kożucha".

Zadziwisz się, że to smartwatch!

Smartwatch jeszcze nie wyparł tradycyjnego, analogowego zegarka, ale wygląda na to, że staje się coraz popularniejszy. Czy jest to drogi sprzęt? Niekoniecznie. W przystępnej cenie jeszcze do niedawna można było nabyć głównie sportowe opaski o ograniczonej funkcjonalności. Nie pasowały do innych ubrań (poza minimalistycznymi modelami), a już zwykły smartwatch o typowo sportowej stylistyce - prezentował się dziwacznie. Jeśli bliższa jest ci elegancja, a tendencja do łączenia odmiennych stylów nie jest twoją mocną stroną, możesz wybrać nowoczesny zegarek o ujmująco ponadczasowym wyglądzie.

Smartwatch jak tradycyjny zegarek

Bardzo często smartwatche kojarzymy ze sprzętami, których kształt jest bardzo nowoczesny i minimalistyczny. Standardowe egzemplarze zawierają często wodoszczelną, gumową obudowę oraz prostokątny, nierzadko dotykowy wyświetlacz. To nie każdemu może się podobać, a – co więcej – nie będzie pasować do każdego stroju. W sportowych modelach można pójść na basen lub na siłownię, ale niekoniecznie na ważne spotkanie. Dlatego na rynku można znaleźć też egzemplarze, które wyglądem nie odbiegają od tradycyjnych zegarków. Te mogą wyświetlać klasyczną, okrągłą tarczę ze wskazówkami, a ich koperta może być osadzona na skórzanych, eleganckich paskach albo efektownych bransoletkach.

Smartwatch – nowoczesny zegarek

Smartwatche, czyli tzw. inteligentne zegarki, nie tylko wskazują aktualną datę i godzinę, ale też umożliwiają zdalne sterowanie smartfonem, pomagają w planowaniu zadań, informują o pogodzie i mierzą aktywność fizyczną. Niektóre mogą też odbierać połączenia, nagrywać głos, a nawet wykonywać zdjęcia. eleganckie modele smartwatcha łączą te funkcjonalności z cenionym przez wiele osób eleganckim stylem. Modele o takim wzornictwie mniej rzucają się w oczy i sprawią, że łatwiej będzie przekonać do takiego modelu choćby z krokomierzem kogoś, kto dotąd był wobec nich sceptyczny. To dobry pomysł na upominek np. dla kogoś, kto dla zdrowia powinien więcej spacerować albo kontrolować tętno.

Smartwatche różnią się funkcjonalnością. Tak naprawdę nazywa się nimi zarówno proste urządzenia z dość ograniczonym zestawem funkcji, jak i rozbudowane sprzęty z własnym systemem operacyjnym i możliwością współpracy ze smartfonem. Jednak, jak każdy sprzęt, nie są pozbawione wad. Tego typu zegarki wymagają dość częstego ładowania, a bez smartfona ich działanie jest bardzo ograniczone. Pełnię możliwości zyskują dopiero po połączeniu z telefonem, którego system operacyjny musi być z nimi kompatybilny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także