Trwa ładowanie...
lekarz
20-11-2015 12:37

Wiejska lekarka jak szamanka. Kazała pacjentom przytulać się do drzew

Za porady pobierała duże opłaty.

Share
d33huml

Leczenie i diagnostyka za pomocą naturalnych metod są coraz powszechniejsze. Jednak niekonwencjonalne metody leczenia nie zawsze podobają się pacjentom. Taki przypadek miał miejsce w miejscowości Gomunice pod Radomskiem. Dr Izabela Kaczmarek-Matyszczyk zalecała swoim pacjentom przytulanie się do brzozy czy przejście na buddyzm. To miało im pomóc odzyskać zdrowie. W dodatku za te porady pobierała pieniądze. Pacjenci się zbuntowali i napisali do NFZ skargi na lekarkę.

- To jest ważny sygnał i dla ośrodka, i dla pracujących w nim lekarzy czy też w ogóle personelu medycznego, że pacjentom się to po prostu nie podoba i że takich uwag sobie nie życzą - mówi Anna Leder, Rzeczniczka Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak przyznała jedna z pacjentek, pani doktor znana jest z tego, że ceni sobie naturalne metody leczenia, jednak nie wszystkich podoba się takie podejście.

Sama dr Kaczmarek-Matyszczyk przekonuje, że jest szkalowana, choć nie zaprzecza, że poleca pacjentom bliski kontakt z naturą.

d33huml
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33huml
d33huml