Blisko ludziWiększość kobiet nie lubi seksu ze swoim partnerem. Znamy wyniki badań

Większość kobiet nie lubi seksu ze swoim partnerem. Znamy wyniki badań

Większość kobiet nie lubi seksu ze swoim partnerem. Znamy wyniki badań
Paulina Brzozowska

04.02.2019 19:23, aktual.: 04.02.2019 20:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znacząca większość kobiet nie lubi uprawiać seksu i czuje się źle w trakcie stosunku. Zaledwie połowa mężczyzn w ogóle zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak i partnerka odczuwa dyskomfort. Najnowsze badania pokazują smutny obraz naszego pożycia.

Na zlecenie marki Durex przebadano 1200 dorosłych obojga płci na terenie Wielkiej Brytanii. 73 proc. kobiet przyznało, że odczuwa ból i dyskomfort podczas zbliżeń. 1 na 3 kobiety mówi, że ich libido drastycznie się przez to obniża i unikają seksu, wymyślając dziesiątki powodów. 1 na 10 z kolei przyznaje, że kiepski seks i złe samopoczucie w łóżku bardzo negatywnie wpływają na relację miłosną.

Niestety zalediwe 57 proc. mężczyzn zauważa, że ich partnerka nie odczuwa przyjemności ze stosunku. Może to wynikać z tego, że kobiety dobrze maskują swój dyskomfort.

9 proc. kobiet najczęściej udaje orgazm, żeby zakończyć stosunek, a kolejne 15 proc. specjalnie szybciej próbuje doprowadzić partnera do szczytowania, aby nie odczuwać dalej bólu.

Z czego wynika ból i dyskomfort ankietowanych kobiet? W badaniu marki Durex najczęściej podawaną przyczyną jest suchość pochwy. Brak odpowiedniego nawilżenia stref intymnych w trakcie stosunku znacząco obniża odczuwanie przyjemności ze zbliżenia.

Jak sobie z tym poradzić? Najprostszym rozwiązaniem, które polecają lekarze, jest używanie lubrykantów na bazie olejków lub po prostu wody. Według badań tylko 1/3 kobiet po nie sięga ,choć 9 na 10 twierdzi, że zbliżenie jest dużo lepsze jeśli w grę wchodzi lubrykant.

Wśród innych przyczyn nieprzyjemnych doznań w trakcie stosunku ankietowane podawały również niewygodne pozycje seksualne, brak gry wstępnej lub zbyt krótki czas jej trwania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.