Trwa ładowanie...
d3e427d

Większość kobiet nie lubi seksu ze swoim partnerem. Znamy wyniki badań

Znacząca większość kobiet nie lubi uprawiać seksu i czuje się źle w trakcie stosunku. Zaledwie połowa mężczyzn w ogóle zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak i partnerka odczuwa dyskomfort. Najnowsze badania pokazują smutny obraz naszego pożycia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety nie są zadowolone ze stosunków z partnerem
Kobiety nie są zadowolone ze stosunków z partnerem (123RF)
d3e427d

Na zlecenie marki Durex przebadano 1200 dorosłych obojga płci na terenie Wielkiej Brytanii. 73 proc. kobiet przyznało, że odczuwa ból i dyskomfort podczas zbliżeń. 1 na 3 kobiety mówi, że ich libido drastycznie się przez to obniża i unikają seksu, wymyślając dziesiątki powodów. 1 na 10 z kolei przyznaje, że kiepski seks i złe samopoczucie w łóżku bardzo negatywnie wpływają na relację miłosną.

Niestety zalediwe 57 proc. mężczyzn zauważa, że ich partnerka nie odczuwa przyjemności ze stosunku. Może to wynikać z tego, że kobiety dobrze maskują swój dyskomfort.

9 proc. kobiet najczęściej udaje orgazm, żeby zakończyć stosunek, a kolejne 15 proc. specjalnie szybciej próbuje doprowadzić partnera do szczytowania, aby nie odczuwać dalej bólu.

d3e427d

Z czego wynika ból i dyskomfort ankietowanych kobiet? W badaniu marki Durex najczęściej podawaną przyczyną jest suchość pochwy. Brak odpowiedniego nawilżenia stref intymnych w trakcie stosunku znacząco obniża odczuwanie przyjemności ze zbliżenia.

Jak sobie z tym poradzić? Najprostszym rozwiązaniem, które polecają lekarze, jest używanie lubrykantów na bazie olejków lub po prostu wody. Według badań tylko 1/3 kobiet po nie sięga ,choć 9 na 10 twierdzi, że zbliżenie jest dużo lepsze jeśli w grę wchodzi lubrykant.

Wśród innych przyczyn nieprzyjemnych doznań w trakcie stosunku ankietowane podawały również niewygodne pozycje seksualne, brak gry wstępnej lub zbyt krótki czas jej trwania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Różnice pomiędzy napędem na dwa i na cztery koła

d3e427d

Podziel się opinią

Share

d3e427d

d3e427d