Wielbiciele dobrego projektowania spotkają się na Śląsku. Przed nami trzecia edycja 4 Design Days

Wielbiciele dobrego projektowania spotkają się na Śląsku. Przed nami trzecia edycja 4 Design Days
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.01.2018 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponad 300 producentów mebli i wyposażenia wnętrz, targi designu niezależnego, przegląd najciekawszych trendów w urządzaniu mieszkań i domów, porady ekspertów, a także znane i lubiane gwiazdy szklanego ekranu na żywo – tak rysuje się program dni otwartych trzeciej edycji 4 Design Days. Po raz kolejny w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i po raz pierwszy w Spodku spotkają się światowej sławy architekci i designerzy oraz miłośnicy dobrego projektowania.

To już trzecia edycja 4 Design Days – jednej z największych w Europie imprez poświęconych temu, czym żyje obecnie świat architektury i designu. Wydarzenie zaplanowane na trzeci weekend lutego (15-18 lutego br.) odbędzie się w nowoczesnym wnętrzu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, będącego przykładem tego, co najlepsze w projektowaniu, a także w kultowym Spodku.

Organizatorzy stawiają na formułę sprawdzoną w latach ubiegłych. Na pierwsze dwa dni (15-16 lutego br.) zaplanowano prelekcje, wykłady i warsztaty w eksperckim gronie projektantów, architektów, czołowych producentów i twórców z całego świata. Do Katowic przyjadą znakomici goście specjalni, m.in.: Rainer Mahlamäki, Ivan Blasi, Ondřej Chybík, Pete Kercher, Axel Meise, Rene Hougaard, Giovanna Carnevali, Dror Peleg czy Francesa Bencini. Towarzyszyć im będą światowej sławy architekci i designerzy z Polski, wśród nich m.in.: Robert Konieczny, Tomasz Konior, Ewa i Marek Kuryłowicz, Przemo Łukasik, Krzysztof Ingarden, Andrzej Chołdzyński oraz Robert Majkut i Jacek Chrzanowski.

Kolejne dwa dni (17-18 lutego br.), będą otwarte dla każdego, kto interesuje się architekturą i projektowaniem wnętrz. Swoją obecnością uświetnią je gwiazdy telewizji. O tym jak mieszkają sławni i bogaci oraz o autorskiej marce Ammadora opowie Omenaa Mensah, znana prezenterka telewizyjna i projektantka, gospodyni programu "Domy Gwiazd" w Domo+. Podczas 4 Design Days będzie można spotkać również Tomasza Pągowskiego, projektanta prowadzącego program "Remont w 48h", Jimiego Ogdena, mieszkającego w Polsce artystę-plastyka, znanego z programu stacji HGTV "Rzeczy OdNowa", w którym daje drugie życie starym przedmiotom oraz Zbigniewa Urbańskiego, prezentera telewizyjnego, który zna od podszewki wszystkie nowe gadżety czy nowinki technologiczne.

Obraz
© Materiały prasowe

4 Design Days to również targi ponad 300 producentów mebli i wyposażenia wnętrz, stwarzające okazję nie tylko do zakupów, ale również do prześledzenia najpopularniejszych trendów, znalezienia inspiracji i uzyskania fachowych porad. Towarzyszyć im będą targi SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 5, podczas których swoje produkty wystawi kilkudziesięciu projektantów i producentów niezależnego polskiego designu. W przestrzeni targowej będzie można oglądać i kupować m.in. meble, dodatki do domu (oświetlenie, tekstylia, dekoracje).

– Wszystkich, którzy profesjonalnie zajmują się wyposażaniem wnętrz, ale także osoby poszukujące pomysłów na urządzenie własnego domu, czy niebanalnych rozwiązań, które sprawdzą się w codziennym życiu, zapraszamy do Katowic na 4 Design Days. Nie ma lepszej okazji na poznanie najnowszych trendów w urządzaniu wnętrz w jednym miejscu – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna portalu propertydesign.pl, z-ca redaktora naczelnego propertynews.pl, redaktor merytoryczny 4 Design Days. – Myślę, że ogromna popularność tego wydarzenia bierze się ze zmieniającego się podejścia do projektowania. W świecie masowej produkcji, coraz częściej doceniamy wartość przedmiotów i rozwiązań stworzonych z pomysłem i na naszą miarę, takich z którymi w jakiś sposób możemy się utożsamić – dodaje Robert Posytek, redaktor naczelny propertynews.pl.

Obraz
© Materiały prasowe

Bilety na Dni Otwarte 4 Design Days dostępne są w portalu Ticketmaster w cenie 5 zł (bilet indywidualny) i 10 zł (bilet rodzinny): https://www.ticketmaster.pl/artist/4dd-bilety/993032. Bilety będą dostępne w sprzedaży stacjonarnej w miejscu wydarzenia.
W poprzednich edycjach 4 Design Days (w 2016 i 2017 roku) wzięło udział w sumie ponad 8 tys. gości biznesowych, a blisko 40 tys. osób odwiedziło ekspozycje kilkuset wystawców: producentów mebli i wyposażenia wnętrz oraz targi designu niezależnego.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także