ModaWielki powrót kratki. Agnieszka Woźniak-Starak i Magda Mołek też ją noszą

Wielki powrót kratki. Agnieszka Woźniak-Starak i Magda Mołek też ją noszą

Paulina Krupińska-Karpiel w szarym płaszczu w kratkę.
Paulina Krupińska-Karpiel w szarym płaszczu w kratkę.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | AKPA
Aleksandra Szablak
22.09.2022 15:51

Jesień 2022 stoi pod znakiem wzorów, a dokładnie – kratki. Ten tradycyjny i nieustannie reinterpretowany deseń powraca do nas co roku, ale tym razem ze zdwojoną siłą. Wejdź i rozgość się w świecie przecinających się linii i retrospekcji!

Mówi się, że wzór kratki najczęściej wybierają miłośniczki klasyki i tradycji. Także osoby nostalgiczne, które czerpią modowe inspiracje z przeszłości i lubią zaglądać do męskiej szafy. Niezależnie od tego, czy jesteś jej fanką, czy nie – w tym sezonie warto dać szansę płaszczom i marynarkom w kratkę. Retro pepitka, szkocka krata, subtelny tattersall, zachowawczy glencheck i powiększony tartan walczą o naszą uwagę. Wariantów jest tyle, że trudno zdecydować się na jeden model. Magda Mołek i Agnieszka Woźniak-Starak już wybrały swoich faworytów.

Płaszcz w kratkę oversize. Otul się jak ciepłym kocem

Temperatura na zewnątrz spada, ale przytulne ubrania w kratkę rozgrzeją nasze spojrzenia. Rozmiar XXL i przeskalowane konstrukcje nie dają za wygraną, dlatego też wchodzą w konszachty z kratką tworząc wyjątkowo stylowe połączenie. Duże i wełniane płaszcze w kratkę jak u Agnieszki Woźniak-Starak, niczym wyrwane z garderoby dandysa, otulą nas w chłodne dni. Do tego pomieszczą najgrubsze ze swetrów! Nie boimy się linii poszerzonych ramion i rzucającej się w oczy sylwetki odwróconego trójkąta. Wygląda na to, że tendencja inspirowana estetyką lat 80-tych na dobre zadomowiła się w trendach.

Moc spokojnych barw. Szare i brązowe marynarki

Jakie atrakcje czekają nas tej jesieni? Z pewnością romans z kratką, która przybiera różne oblicza. Chłodniejsze sezony wręcz uwielbiają towarzystwo retro kraty ogranej spokojnym, bazowym kolorem. Tym razem skupiamy swoją uwagę na kraciastych płaszczach, trenczach, marynarkach, biurowych kompletach i koszulach oversize. Łagodna kolorystyka tegorocznej kraty nawiązuje do tego, co dzieje się za oknem. Dlatego jeśli lubisz, gdy twoje ubranie koresponduje nie tylko z okolicznościami, ale też porą roku – celuj w kawowe brązy, zgaszone zielenie, melancholijne szarości i pomarańcze, które na sam widok zdają się pachnieć cynamonem.

Koszule w kratę. Must-have dziewczyny drwala

Zanim długie wieczory i krótkie dni na dobre się zadomowią, wyjmijmy z szafy ulubione koszule w kratkę. Aktualnie w sieciówkach także można upolować wiele ciekawych modeli! Miękkie, flanelowe, na ciepłej podszewce lub tak zwanym "misiu" - uprzyjemnią nam jesienne spacery i weekendy spędzone blisko natury. Wystarczy wełniana czapka, golf, niebieskie jeansy, szeroka koszula w kratkę i kubek z ciepłą herbatą, a stylowy look inspirowany Magdą Mołek idzie w parze z absolutną wygodą, której jesienią pragniemy najbardziej.

Kratka zapewnia nam fascynującą podróż tej jesieni. Okazuje się, że od Paryża wiernego pepitce, aż do Teksasu kojarzonego z kratką vichy – jest całkiem krótka droga. Podobnie jak do minionych dekad, które ciągle odbijają się echem w świecie mody.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!