Trwa ładowanie...
d1gwf4j

Wiemy, jakie prezenty dostanie brytyjska para książęca podczas wizyty w Polsce

Książę William i księżna Kate już niedługo odwiedzą Polskę. W związku z trwającymi przygotowaniami każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych szczegółach tej niecodziennej wizyty. W sieci pojawiła się właśnie informacja dotycząca prezentów, które otrzyma brytyjska para książęca w trakcie pobytu w naszym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiemy, jakie prezenty dostanie brytyjska para książęca podczas wizyty w Polsce
(Getty Images)
d1gwf4j

Prezent dla księżnej Kate

Kate Middleton otrzyma bursztynową kolię "Qule" z elementami drewnianymi ze starego teatru szekspirowskiego. - Została zaprojektowana w Studiu Projektowym S&A przez zespół najlepszych projektantów oraz wykonana ręcznie przez jubilerów w pracowni S&A Jewellery Design. Naszyjnik składa się z elementów złotych próby 585 / 14 K, naturalnego bursztynu bałtyckiego w kolorze mlecznym w kształcie kuli oraz łańcuch pokryty unikalną czarną powłoką - czytamy w komunikacie prasowym.

Materiały prasowe

Prezent dla księcia Williama

Książę William dostanie spinki mankietowe "Elipse". Ten wyjątkowy prezent przygotowała specjalnie dla niego firma jubilerska S&A. Spinki zostały zaprojektowane przez profesora Sławomira Fijałkowskiego. Wykonane zostały ze srebra próby 925, pokrytego szlachetną powłoką rodową oraz wiśniowego bursztynu bałtyckiego.

d1gwf4j

Jak udało nam się dowiedzieć, para książęca dostanie też medale od gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, który od 2008 roku współorganizuje mędzynarodowy Festiwal Szekspirowski - imprezę teatralną poświęconą idei teatru elżbietańskiego. Gdański Teatr Szekspirowski powstał w miejscu, gdzie w XVII wieku funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku – pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej.

Prezenty zostaną im przekazane z rąk Prezydenta Miasta Gdańsk, Pawła Adamowicza, we wtorek 18 lipca.

Materiały prasowe

Szczegóły wizyty brytyjskiej pary książęcej w Polsce

William i Kate wraz z dziećmi Georgem i Charlottą przylecą do Warszawy w poniedziałek 17 lipca wczesnym popołudniem. Kolejny dzień spędzą w Gdańsku. Rzeczniczka prasowa prezydenta Gdańska, Magdalena Skorupka-Kaczmarek dodała, że na tę okoliczność przygotowano tysiące chorągiewek dla osób, które będą chciały we wtorek przywitać parę książęcą przed Dworem Artusa. Na ich wizytę w Gdańsku zaplanowany jest koncert Capella Gedanensis. W repertuarze znajdą się dzieła m.in. Wojciecha Kilara i Georga Friedricha Haendla.

d1gwf4j

Kate i William zakończą swój pobyt w Gdańsku wizytą w Europejskim Centrum Solidarności. Para zwiedzi wystawę prezentującą historię Solidarności i ruchów opozycyjnych. - W trakcie zwiedzania do Księcia i Księżnej Cambridge ma dołączyć b.prezydent Lech Wałęsa - czytamy w komunikacie. Z Gdańska Książęca Para wróci do Warszawy, skąd w środę uda się z wizytą do Niemiec.

Polecamy także: Kate Middleton w minimalistycznej stylizacji. Klasyka w najlepszym wydaniu

d1gwf4j

Podziel się opinią

Share

d1gwf4j

d1gwf4j