UrodaWłoski szybko odrastają po goleniu? Możesz opóźnić ten proces

Włoski szybko odrastają po goleniu? Możesz opóźnić ten proces

Włoski szybko odrastają po goleniu? Możesz opóźnić ten proces
Monika Zonenberg

05.12.2017 16:09, aktual.: 05.12.2017 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobrze wiemy, jak szybko potrafią odrosnąć włoski na nogach. Nawet jeśli staramy się być bardzo dokładne, czasem już po kilku godzinach znów możemy poczuć nieprzyjemne drapanie. Jak sprawić, by wolniej odrastały, a nasze nogi były dłużej gładkie? Okazuje się, że wcale nie jest to trudne.

DOKŁADNY PEELING
Mimo że zwykle nie mamy zbyt wiele czasu na kąpiel, nie zapominajmy o peelingu. Dzięki niemu pozbędziemy się suchego naskórka i włoski bardziej się odsłonią. Kilka dodatkowych chwil poświęconych na złuszczanie będzie zbawienne także dla osób, które borykają się z problemem wrastających włosków. To właśnie nagromadzony martwy naskórek blokuje odrastanie, przez co tworzą się nieestetyczne krostki, grożące powstaniem blizn.

NAWILŻANIE SKÓRY
Peeling i nawilżanie to dwie podstawowe czynności, które zapewnią nam piękną skórę. Jeśli będziemy wykonywać je regularnie, skóra nie będzie wysuszona, ale pełna blasku. Proces depilacji powinien rozpoczynać się od peelingu, a kończyć na posmarowaniu skóry nawilżającym lub łagodzącym balsamem, który ją ukoi. Błyskawicznie usunie on wrażenie ściągnięcia i zredukuje ewentualne zaczerwienienia.

ODPOWIEDNIA PORA
Zwolenniczki porannych kąpieli będą zawiedzone, że najlepszą porą dnia na golenie jest wieczór. Podczas snu nasze ciało minimalnie puchnie, więc rano włoski są nieco "schowane". Obrzęk powoduje, że maszynka nie ma szans dotrzeć do samych cebulek. Kiedy po pewnym czasie mija, my zaczynamy wyczuwać te włoski, których nie miałyśmy szans ogolić.

TROCHĘ CIERPLIWOŚĆI
Jeśli się śpieszymy i mamy tylko kilka minut na szybką kąpiel, wszystkie czynności wykonujemy bez większego zastanowienia. Okazuje się, że najlepsze efekty golenia uzyskamy, jeśli najpierw pozwolimy skórze się rozgrzać pod wpływem ciepłej wody. Pory skóry i łuski włosa otworzą się, a maszynka będzie miała ułatwione zadanie. Następnym razem pozwól ciepłu przygotować twoją skórę i zabierz się za depilację po kilku minutach.

Z WŁOSEM I POD WŁOS
Jeśli masz bardzo suchą, wrażliwą skórę, dobrze wiesz, że każde golenie wiąże się z niekończącymi się podrażnieniami i wrażeniem ściągnięcia skóry. Aby tego uniknąć, przeprowadź depilację dwuetapowo. Najpierw ogol nogi z włosem - nie uszkodzisz skóry i wyeliminujesz ewentualne zacięcia. Następnie zabierz się za golenie pod włos. Skóra będzie perfekcyjnie gładka, bez przykrych niespodzianek.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)