Wołodymyr Zełeński rozmawiał z Milą Kunis i Ashtonem Kutcherem. Tyle zebrali na pomoc Ukrainie

Wołodymyr Zełeński rozmawiał z Milą Kunis i Ashtonem Kutcherem. Tyle zebrali na pomoc Ukrainie

Wołodymyr Zełeński rozmawiał z Milą Kunis i Ashtonem Kutcherem. Tyle zebrali na pomoc Ukrainie
Źródło zdjęć: © Getty Images
21.03.2022 09:34, aktualizacja: 21.03.2022 10:51

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński na swoim oficjalnym koncie na Instagramie podziękował Ashtonowi Kutcherowi i Mili Kunis, aktorce o ukraińskich korzeniach, za finansowe wsparcie dla uchodźców. Prezydent zdradził także, ile pieniędzy do tej pory zebrała para.

Po wybuchu wojny w Ukrainie wiele osób aktywnie włącza się do pomocy pozostałym w kraju żołnierzom i cywilom oraz uchodźcom. Napadnięty przez Rosję kraj wspierają także celebryci, wykorzystując swoje ogromne zasięgi - niektórzy przekazują informacje na swoich profilach w mediach społecznościowych, inni informują o zbiórkach lub organizują swoje.

Mila Kunis i Ashton Kutcher włączyli się w pomoc Ukrainie

Jednymi z pierwszych, którzy zareagowali w ten sposób, byli aktorzy Ashton Kutcher i Mila Kunis, którzy niemal na początku wojny założyli zbiórkę na rzecz pomocy uchodźcom ukraińskim. Hollywoodzka para jest szczególnie poruszona wojną w Ukrainie – wszystko dlatego, że Mila Kunis pochodzi z Czerniowców, które znajdują się w południowo-zachodniej Ukrainie.

Zbiórkę wsparło ponad 65 tysięcy osób i wciąż pojawiają się nowe wpłaty. "Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wasze wsparcie" - napisał ostatnio Kutcher na swoim koncie na Instagramie. Podkreślił, że "praca nie jest skończona". - "Ponieważ fundusze nadal napływają, będziemy traktować każdy dolar tak, jakby był przekazywany z własnej kieszeni i z szacunkiem dla pracy, dzięki której został zarobiony oraz intencji miłości, dzięki której został przekazany" - dodał.

Prezydent Zełeński podziękował parze aktorów

Do finansowego wsparcia, które zorganizowało małżeństwo, odniósł się na swoich profilach w mediach społecznościowych prezydent Wołodymyr Zełeński. Podziękował za przekazaną na rzecz uchodźców kwotę.

Opublikował także zdjęcia z wideorozmowy z parą, a w opisie na Instagramie zdradził, ile udało się zebrać:

"Ashton Kutcher i urodzona w Czerniowcach Mila Kunis jako jedni z pierwszych odpowiedzieli na nasze kłopoty i zebrali już ponad 35 milionów dolarów na pomoc uchodźcom z Ukrainy" - napisał Zełeński i dodał: "Jestem zdumiony, jak głęboko siedzą w temacie i jak bardzo poważnie do tego podchodzą. Prawdziwy wzór do naśladowania".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!