Trwa ładowanie...

WP Kobieta wspiera dziewczyny z domów dziecka. Zebraliśmy kilkadziesiąt sztuk ubrań

Znalezienie pierwszej pracy zawodowej to często spore wyzwanie. Dla młodych kobiet, które opuściły domy dziecka sprawa jest jeszcze trudniejsza. WP Kobieta włączyła się do akcji Banku Ubrań i przekazała dla nich stojaki pełne ubrań.

Share
WP Kobieta wspiera dziewczyny z domów dziecka. Zebraliśmy kilkadziesiąt sztuk ubrań
Źródło: WP.PL
d382gz4

Bank Ubrań jest inicjatywą społeczną wspierającą młode kobiety, które po opuszczeniu pieczy zastępczej chcą wejść w dorosłe życie. W ramach Banku zbierana jest odzież biznesowa oraz w stylu "smart casual", z której później młode kobiety, podopieczne fundacji, będą mogły skorzystać np. podczas swojej rozmowy o pracę.

Projekt został zainicjowany przez "Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca" oraz firmę Atelier Second Life, a Wirtualna Polska została jednym z głównych partnerów medialnych.

Dziennikarki WP Kobiety stanęły na wysokości zadania. Udało nam się zebrać kilkadziesiąt sztuk ubrań. Na wieszakach znalazły się zarówno eleganckie sukienki, koszule jak i marynarki. Do akcji włączyli się również pracownicy innych działów Wirtualnej Polski. Ponadto namówiliśmy do współpracy firmę Rossmann, która przekazała dla dziewcząt 100 sztuk kosmetyczek wypełnionych produktami niezbędnymi do codziennej pielęgnacji.

Bank Ubrań WP.PL
Bank Ubrań Źródło: WP.PL
Kosmetyki od firmy Rossmann WP.PL
Kosmetyki od firmy Rossmann Źródło: WP.PL
Bank ubrań WP.PL
Bank ubrań Źródło: WP.PL

Oprócz zbiórki odzieży, Bank Ubrań organizuje serię różnorodnych warsztatów w terenie całego kraju. Spotkania dotyczą głównie stylizacji, wizażu i pierwszego wrażenia na rozmowie kwalifikacyjnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d382gz4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d382gz4
d382gz4