Blisko ludzi"Wszyscy zmieniamy się w swoich rodziców". Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości

"Wszyscy zmieniamy się w swoich rodziców". Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości

"Wszyscy zmieniamy się w swoich rodziców". Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Dominika Czerniszewska

16.03.2019 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że zarówno kobiety jak i mężczyźni w pewnym wieku zaczynają zauważać w swoim wyglądzie i zachowaniu szereg cech należących do rodziców.

Na łamach brytyjskiego dziennika Harley Street ukazały się szokujące badania, z których wynika, że wszyscy zamieniamy się w swoich rodziców. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 2000 osób i wynika z niego, że kobiety w wieku 33 lat zaczynają zauważać u siebie najwięcej cech przyjętych od matek, a mężczyźni w wieku 34 lat dostrzegają najwięcej cech przyjętych od ojców.

Zamienianie w rodzica tej samej płci objawia się przede wszystkim w przyjmowaniu jego nawyków. Badani wskazywali m.in. na oglądanie podobnych programów telewizyjnych, słuchanie tych samych stacji radiowych, używanie podobnych wyrażeń oraz przejmowanie zbliżonych zainteresowań (np. nauka tego samego języka obcego). Obie płcie przyznały także, że zaczynają dostrzegać te same cechy fizyczne, które mają ich rodzice.

Autorka badań doktor Juliana De Silva uspokaja wszystkich, którzy mogliby zacząć panikować. - W pewnym momencie życia wszyscy upodabniamy się do swoich rodziców i nie jest to coś, czy należy się przejmować, ale co należy świętować. Przecież tata i mama to dla nas najwspanialsi i najbliżsi ludzie na świecie - komentuje. De Silva tłumaczy wyniki swoich badań urodzeniem dzieci. 33 i 34 lata to wiek, w którym często zakłada się rodziny. Prawdopodobnie to właśnie zmiana związana z ojcostwem i macierzyństwem zbliża nas do naszych rodziców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (50)
Zobacz także