Blisko ludziWygnana tajlandzka księżniczka jest mniszką. Pojawiły się dowody

Wygnana tajlandzka księżniczka jest mniszką. Pojawiły się dowody

Srirasm Suwadee i Maha Vajiralongkorn
Srirasm Suwadee i Maha Vajiralongkorn
Źródło zdjęć: © Getty Images
Aleksandra Sokołowska

19.11.2020 14:25, aktual.: 02.03.2022 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tajlandzka księżniczka Srirasmi została wygnana z pałacu w 2014 roku. Słuch po niej zaginął. Teraz pojawiły się dowody na to, że żyje. Eksmałżonce króla Ramy X zrobiono zdjęcia w stroju buddyjskiej mniszki. Pracowała w ogrodzie.

Srirasm Suwadee była księżną Tajlandii w latach 2001-2014. Pochodziła z biednej rodziny. W 2001 roku wzięła ślub z księciem Maha Vajiralongkorn, który w 2016 roku wstąpił na tron jako Rama X. Doczekali się dziecka, syna Dipangkorna Rasmijoti.

Zanim Srirasm wzięła ślub z księciem, była damą dworu. Jej najbliższa rodzina przez lata czerpała korzyści z dworskich koneksji. W 2014 roku bliscy księżniczki zostali oskarżeni o nadużycia: korupcję i obrazę majestatu. Rodzice Srirasm trafili do więzienia na 2,5 roku, trzej bracia na 5,5 roku, a wuj, który był w przeszłości szefem Centralnego Biura Śledczego, został skazany na ponad 36 lat więzienia. Oskarżono go o przestępstwa finansowe.

Księżniczkę w ramach kary za nadużycia bliskich wydalono z pałacu i pozbawiono tytułów. Postanowiono rozdzielić ją też z synem. Wieść o niej zaginęła. Aż do tej pory.

Tajlandzka księżniczka Srirasmi żyje

Chińskojęzyczna gazeta "China Press", która ukazuje się w Malezji, opublikowała zdjęcie księżniczki. Zostało ono zrobione na terenie posesji pod Bangkokiem. Jak widać na fotografii, Srirasm wiedzie teraz skromne życie. Pracuje w ogrodzie: zbiera liście i sadzi rośliny. Ubrana jest na biało i ma ogoloną głowę.

Nie wiadomo kiedy te fotografie zostały wykonane. Pewne jest, że dawna królewska małżonka żyje i jest w areszcie domowym. Wcześniej mówiło się o jej śmierci.

Król Rama X znany był z bujnego życia towarzyskiego. Srirasmi była jego trzecią żoną. Przyszły władca swój pierwszy związek małżeński zawarł ze swoją kuzynką Soamsawali Kitiyakarą. Rozwiódł się z kobietą w 1991 roku. Później poślubił młodą aktorkę, którą porzucił w 1996 roku i wydziedziczył trzech synów, których się z nią doczekał. Następnie związał się Suthidą Tidjai, która od 2019 roku jest królową Tajlandii.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także