UrodaWygraj walkę z kurzymi łapkami jeszcze zanim się pojawią. Polecamy odpowiednie kosmetyki

Wygraj walkę z kurzymi łapkami jeszcze zanim się pojawią. Polecamy odpowiednie kosmetyki

Wygraj walkę z kurzymi łapkami jeszcze zanim się pojawią. Polecamy odpowiednie kosmetyki
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
30.10.2017 15:27, aktualizacja: 31.10.2017 10:47

Kurze łapki, czyli potoczna nazwa zmarszczek pod oczami i wokół nich, to często jeden z pierwszych objawów starzenia się skóry. Nie sposób uniknąć zmarszczek mimicznych, można natomiast spowolnić ich powstawanie i ukryć te, które już istnieją. Wbrew pozorom można to zrobić nie tylko przy pomocy kosmetyków, ważne są również odpowiednie nawyki.

Poniżej znajdziecie kilka sposobów na to, jak chronić się przed powstawaniem zmarszczek mimicznych wokół oczu, a także kosmetyki, które będą pomocne w ich maskowaniu.

Przede wszystkim zapobiegaj
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego tak łatwo traci pierwotny blask i koloryt. Ze względu na brak gruczołów łojowych jest również podatna na przesuszanie i łatwo chłonie wszystkie zanieczyszczenia ze środowiska. Tworzenie się kurzych łapek ma podłoże genetyczne, ale istnieje szereg czynników zewnętrznych, które nasilają ich rozwój. Podstawowym problemem jest brak dostatecznego nawilżenia. Dieta uboga w witaminy i wodę sprawia, że okolice oczu powoli zaczynają się przesuszać. Negatywny wpływ na skórę ma również palenie papierosów. Przewlekłe niedotlenienie skóry niesie za sobą poważne konsekwencje, a pierwsze objawy widać właśnie pod oczami. Nie bez znaczenia jest również stres i długotrwałe przemęczanie oczu, chociażby wielogodzinną pracą przy komputerze lub oglądaniem telewizji.

Zadbaj o kondycję skóry
Zapewnienie oczom odpowiedniej porcji odpoczynku zdecydowanie zmniejszy napięcie skóry. Z nawilżeniem jej poradzą sobie odpowiednie kosmetyki lub domowe maski z naturalnych składników – okłady z aloesu, zielonej herbaty lub świeżego ogórka znacząco zmniejszą obrzęk i zniwelują oznaki zmęczenia. Popularnością cieszy się również maseczka z serka homogenizowanego i miodu, a także okład z ugotowanych ziemniaków i odrobiny mleka. Chcąc nadać skórze odpowiedniej jędrności i gładkości należy zaopatrzyć się w kremy zawierające kwas hialuronowy. Jest to – wraz z kolagenem – główny składnik skóry właściwej. Odpowiada on za utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia cery, a jego niedobór sprawia, że skóra wiotczeje, wysusza się i traci blask. Dlatego dostarczanie odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego jest tak ważne – z pomocą przychodzą tabletki, zastrzyki, a także kremy do twarzy.

Z pomocą przychodzą zabiegi
Oczywiście samo poprawienie nawodnienia i kondycji skóry wokół oczu nie wystarczy, jeśli efekty starzenia są bardzo widoczne. Wtedy trzeba będzie również osłabić napięcie pobliskich mięśni. Standardowym rozwiązaniem jest zabieg wstrzykiwania botoksu, którego efekty utrzymują się od 3 do 7 miesięcy. Kwas botulinowy oddziałuje na mięśnie osłabiając ich pracę, a to przekłada się na redukcję zmarszczek. Innym sposobem jest zastosowanie wypełniaczy z kwasem hialuronowym, które stosuje się średnio raz w roku. Mniej inwazyjną metodą jest natomiast użycie lasera w celu pobudzenia komórek do produkcji kolagenu i elastyny - białek odpowiadających za napięcie i sprężystość skóry. Jeżeli nie jesteś przekonana do zabiegów, być może warto użyć specjalnych kremów, które oferują działanie zbliżone do liftingu laserowego.

Działaj, nim będzie za późno
Pierwsze zmarszczki wokół oczu mogą pojawić się już po 25 roku życia. Dlatego ważne jest, aby walkę z nimi rozpocząć odpowiednio wcześnie. Przedwczesne pojawienie się kurzych łapek to efekt nieodpowiedniej pielęgnacji, zaradzi temu krem dopasowany zarówno do potrzeb skóry, jak i wieku. Gdy zmarszczki mimiczne już się pojawią, pozbycie się ich może okazać się bardzo trudne. Dlatego lepiej jest zacząć tę walkę jeszcze zanim zobaczysz je w lustrze.

Odpowiednie nawyki, dieta i zabiegi mogą zmniejszyć, a nawet ograniczyć pojawianie się zmarszczek mimicznych do minimum. To z kolei uatrakcyjni wygląd i sprawi, że znikną najbardziej widoczne objawy zmęczenia.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także