Wsmaruj w łokcie. Skóra będzie jak u niemowlaka

Suche i popękane łokcie to problem wielu osób. Na szczęście istnieją proste i tanie domowe sposoby, by zadbać o ich wygląd. Pomoże w tym maseczka z naturalnych składników.

Co na suche i popękane łokcie?
Co na suche i popękane łokcie?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Często zapominamy o pielęgnacji łokci, choć stanowią one nieodłączny element naszego codziennego wyglądu. Z czasem skóra na nich może stać się sucha i popękana, co nie niezbyt dobrze się prezentuje, ale prowadzi do dyskomfortu, a nawet bólu. Jak sobie z tym poradzić? To prostsze niż się wydaje.

Dlaczego łokcie stają się suche i popękane?

Łokcie są jednym z miejsc na ciele, które często narażone są na suchość i podrażnienia. Po pierwsze, sama budowa skóry w tym miejscu jest specyficzna. Skóra na łokciach jest grubsza i mniej elastyczna, co powoduje, że łatwiej poddaje się działaniu czynników zewnętrznych, takich jak tarcie czy ucisk. Dodatkowo brak wystarczającej liczby gruczołów łojowych w tej lokalizacji sprawia, że skóra jest naturalnie bardziej sucha.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak prawidłowo zawinąć rękaw

Z suchymi łokciami często zmagamy się w okresie zimowym, gdy niskie temperatury i suche powietrze dodatkowo wysuszają skórę. Nie bez znaczenia jest także to, jakich na co dzień używamy produktów do mycia ciała. Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że kontakt z wodą i mydłem może przyczyniać się do usuwania naturalnych olejów chroniących skórę. Właśnie dlatego to niezwykle ważne, by sięgać po dobrej jakości, nawilżające produkty.

Jesteśmy ciekawi twojej opinii. Wypełnij ankietę dotyczącą zdrowego stylu życia. Znajdziesz ją TUTAJ.

Domowa maseczka na suche łokcie

Walcząc z suchymi i popękanymi łokciami, nie musimy od razu sięgać po drogie, specjalistyczne kosmetyki, które nie zawsze okazują się być strzałem w dziesiątkę. W tym przypadku dobrze mogą sprawdzić się także domowe specyfiki.

Do stworzenia maski na suche łokcie należy wymieszać ok. 5 łyżek zmielonego siemienia lnianego w 150 ml gorącej wody. Gdy wywar ostygnie, trzeba pamiętać o tym, by dodać do niego jeszcze 1,5 łyżki oliwy z oliwek, sok z połówki cytryny oraz 1,5 łyżki miodu.

Po wymieszaniu ze sobą wszystkich składników powstałą maskę należy nałożyć na dokładnie oczyszczone ze wszystkich zabrudzeń i wysuszone ręcznikiem łokcie, a następnie owinąć folią spożywczą. Dzięki temu nie tylko wzmocnimy efekt jej działania, ale również nie ubrudzimy ubrań. Po ok. 25 minutach można zdjąć zabezpieczenie i zmyć wszystko ze skóry. Zabieg należy powtarzać przynajmniej raz w tygodniu.

Zapraszamy na naszą grupę na Facebooku - #Samodbałość. Tutaj będziemy informować o wywiadach i nowych artykułach. Dołączcie do nas i zaproście znajome! Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)