YES dla pro‑kobiecych projektów

Źródło zdjęć: © materiały partnera

14.03.2024 17:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma YES Biżuteria założyła własną Fundację, w ramach której będzie finansować projekty przyczyniające się do poprawy sytuacji kobiet w Polsce.

Fundacja YES. Jestem kobietą to konsekwencja dotychczasowych działań marki i realizacji misji tworzenia lepszego świata dla kobiet. Sposób jej działania będzie bardzo prosty - każdy, kto ma projekt przyczyniający się do wniesienia pozytywnej zmiany w sytuacji kobiet w Polsce, będzie mógł się zgłosić do Fundacji YES z wnioskiem o jego sfinansowanie. Władze Fundacji na zasadzie konkursu co kwartał wybiorą projekty do realizacji.

YES od dawna daje się poznać jako marka, która porusza ważne dla kobiet tematy, sprzeciwia się niesprawiedliwościom i nierównościom dotyczących kobiet i aktywnie działa na ich rzecz. W swoich kampaniach pokazuje świat, w którym każda kobieta może liczyć na równe traktowanie i z odwagą sięgać po swoje marzenia. Ostatnia odsłona komunikacji YES to ilustracja wiersza Wisławy Szymborskiej "Portret kobiecy", w którym poetka w intrygujący sposób pokazuje, jak sprzeczne potrafią być oczekiwania względem kobiet i jak trudne ich spełnienie.

© materiały partnera

Założenie własnej Fundacji jest kolejnym krokiem na drodze do zmiany sytuacji kobiet. - Zależy nam na tym, aby nie tylko mówić i pokazywać, co jest nie tak w świecie kobiet, ale też realnie ten świat zmieniać - mówi Justyna Lach, dyrektorka marketingu YES i członkini Zarządu Fundacji. - Chcemy to robić poprzez współpracę z tymi, którzy mają na to najlepszy pomysł, ale brakuje im środków. W tym zakresie będą mogli liczyć na wsparcie Fundacji.

Ambasadorką Fundacji YES została Aleksandra Kwaśniewska, współpracująca już z marką YES przy okazji tworzenia podcastu "Jestem kobietą". YES wielokrotnie udowodniło, że girl power nie musi się kończyć na sloganie reklamowym, dlatego z przyjemnością będę wspólnie z nimi aktywnie wspierać inicjatywy, które promują siłę i potencjał kobiet oraz przyczyniają się do budowania pozytywnych zmian społecznych - mówi Aleksandra Kwaśniewska.

Aleksandra Kwaśniewska
Aleksandra Kwaśniewska© materiały partnera

Projekty, które będą finansowane przez Fundację YES mogą dotyczyć różnych dziedzin - edukacji, sportu, podróży, sztuki, czy działań społecznych. Ich wspólnych mianownikiem musi być wniesienie pozytywnej zmiany do sytuacji kobiet w Polsce, zwrócenie uwagi na ważny problem, inspiracja czy integracja kobiet. Fundacja planuje finansować około 5-10 takich projektów rocznie, a maksymalna wartość finansowania jednego projektu nie może przekroczyć 100 tysięcy złotych. Więcej na temat działania Fundacji oraz formularz składania wniosków znajduje się na https://fundacjayes.pl/

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także